Zpráva o ceně feromanganu, 26. října 2026: Ceny feromanganu se nemění v každém stupni

Oct 26, 2026

Zanechat vzkaz

Zpráva o ceně feromanganu, 26. října 2026: Ceny feromanganu se nemění v každém stupni

 

Ceny feromanganu se v hodnocení z 26. října 2026 nezměnily ve všech třídách a v každé kotované oblasti. Feromangan s vysokým obsahem uhlíku, vysokopecní, středně uhlíkatý a nízkouhlíkový feromangan si všechny udržely své předchozí úrovně a sloupec změn neukazuje žádný pohyb na žádném řádku tabulky. Pro kupující je praktickou zprávou, že se jedná o plochý, plně kotovaný trh a že o nákladech na tunu rozhoduje výběr jakosti, seskupení fosforu a přepravní vzdálenost, spíše než každodenní směřování cen.

Aktuální cena feromanganu

Níže uvedené tabulky reprodukují hodnocení z 26. října 2026 řádek po řádku, nejprve podle stupně a poté podle regionu. Třídy s vysokým obsahem uhlíku jsou uvedeny podle výrobních nebo obchodních regionů. Středně-uhlíkové a nízkouhlíkové třídy jsou uvedeny pro regiony a tam, kde je zdroj rozlišuje, pro skupinu fosforu.

Tabulka 1. Vysokouhlíkový feromangan FeMn65C7.0 - Cena podle regionu

CNY/mt, ze závodu, hotovost, včetně daně. Pouze pro informaci.

Kraj Fosfor Cena (CNY/mt) Přeměna
Guangxi P<0.2 5,000–5,050 --
Shanxi P<0.2 5,250–5,300 --
Vnitřní Mongolsko P<0.2 5,100 --
Jiangsu P<0.2 5,400–5,500 --
Shandong P<0.2 5,250–5,300 --
Šanghaj P<0.2 5,400–5,500 --
Tianjin P<0.2 5,400–5,500 --
low carbon ferro manganese

Tabulka 2. Vysokouhlíkový feromangan FeMn75C7.0 - Cena podle regionu

CNY/mt, ze závodu, hotovost, včetně daně. Pouze pro informaci.

Kraj Fosfor Cena (CNY/mt) Přeměna
Yunnan P<0.2 5,800–5,850 --
Guangxi P<0.25 5,750–5,850 --
Vnitřní Mongolsko P<0.25 5,600 --
Zhejiang P<0.25 and P<0.15 both quoted 6,000–6,100 --
Šanghaj P<0.25 6,000–6,100 --

Tabulka 3. Vysokopecní feromangan FeMn65C7.0 - Národní nabídka

CNY/mt, ze závodu, hotovost, včetně daně. Pouze pro informaci.

Produkt Trasa Cena (CNY/mt) Přeměna
Vysokopecní feromangan FeMn65C7.0 Vysoká pec 5,350 --

Zdrojová tabulka k tomuto řádku nepřipojuje region, takže je zde uvedena spíše jako národní cenová nabídka pro vysokopecní trasu než jako regionální cena.

Tabulka 4. Středně uhlíkový feromangan FeMn75C2.0 - Cena podle regionu a skupiny fosforu

CNY/mt, ze závodu, hotovost, včetně daně. Pouze pro informaci.

Kraj Fosfor Cena (CNY/mt) Přeměna
Guizhou P<0.25 7,600–7,700 --
Guangxi P<0.25 7,800–7,900 --
Hunan P<0.25 7,700–7,800 --
Henan P<0.25 7,600–7,700 --
Vnitřní Mongolsko P<0.25 7,700–7,800 --
Zhejiang P<0.2 7,900–8,000 --

Tabulka 5. Nízkouhlíkový feromangan FeMn80C0,7 a FeMn80C0.4 - Cena podle regionu a skupiny fosforu

CNY/mt, ze závodu, hotovost, včetně daně. Pouze pro informaci.

Stupeň Skupina fosforu Kraj Cena (CNY/mt) Přeměna
FeMn80C0,7 Skupina 2 Guizhou 9,600–9,700 --
FeMn80C0,7 Skupina 2 Hunan 9,600–9,700 --
FeMn80C0,7 Skupina 2 Shanxi 9,600–9,700 --
FeMn80C0,7 Skupina 1 Guizhou 9,700–9,800 --
FeMn80C0,4 Skupina 2 Hunan 9,900–10,000 --
FeMn80C0,4 Skupina 1 Hunan 10,000–10,100 --
FeMn80C0,4 Skupina 1 Henan 10,000–10,100 --

Poznámka.Všechny údaje jsou v CNY za metrickou tunu, ze závodu, v hotovosti, včetně daně a jsou pouze orientační. Změna označená "--" znamená, že nabídka se oproti předchozímu hodnocení nezměnila. Skupiny fosforu se řídí konvencí zdroje: skupina 1 je přísnější rozsah fosforu pro danou jakost a skupina 2 standardní rozsah, proto může mít jedna třída dvě samostatné ceny. Pro FeMn65C7.0 zdrojová tabulka neuvádí žádnou nabídku pro Sichuan, Guizhou, Henan nebo Liaoning, takže zde nejsou uvedeny žádné údaje pro tyto oblasti.

Trend cen feromanganu vs

Hodnocení z 26. října 2026 neuvádí žádnou změnu na žádném řádku: každá citace v každé tabulce výše nese stejnou značku „--“. High-carbon FeMn65C7.0 se nezměnil v každé ze svých sedmi kotovaných oblastí, od Guangxi na 5 000–5 050 přes Vnitřní Mongolsko na 5 100 až po pásmo 5 400–5 500 kotované v Jiangsu, Šanghaji a Tianjinu. Vysokouhlíkové FeMn75C7.0 se rovněž nezměnilo v Yunnanu, Guangxi, Vnitřním Mongolsku, Če-ťiangu a Šanghaji a řada vysokopecních FeMn65C7.0 je nezměněna na 5 350. Středně uhlíkové linky FeMn75C2.0 v Guizhou, Guangxi, Hunan, Henan, Vnitřní Mongolsko a Zhejiang jsou všechny stabilní, stejně jako každá linka s nízkým obsahem uhlíku pro FeMn80C0.7 a FeMn80C0.4 napříč Guizhou, Hunan, Shanxi a Henan.

V praxi to znamená, že v hodnocených kotacích této problematiky není patrný žádný tlak směrem nahoru či dolů. Protože je sloupec změn všude plochý, kupující nemají v této tabulce žádný základ pro čtení krátkodobého směrového signálu a prodejci nemají žádný základ pro jeho nárokování. Užitečné srovnání tohoto týdne je spíše horizontální než vertikální: rozdíl mezi nejlevnějším a nejdražším regionem pro stejnou třídu a rozdíl mezi sousedními třídami, které se oba nezměnily, ale stále jsou velké.

Kontext třídy a trhu

Feromangan je tahounem manganu při výrobě oceli a třídy v této tabulce se nacházejí ve čtyřech různých bodech uhlíkové stupnice. Feromangan s vysokým obsahem uhlíku, uváděný jako FeMn65C7.0 a FeMn75C7.0, nese zhruba sedm procent uhlíku, jak je zakódováno v označení jakosti, a je objemovým produktem používaným pro dezoxidaci a legování manganem v běžné oceli. Vysoká pec FeMn65C7.0 je stejná hladina uhlíku produkovaná vysokopecní cestou, uváděná jako jediný národní údaj, nikoli region po regionu. Středně uhlíkový FeMn75C2.0 obsahuje dvě procenta uhlíku, používá se tam, kde jakost oceli potřebuje mangan bez uhlíkové zátěže produktu s vysokým obsahem uhlíku. Nízkouhlíkové FeMn80C0,7 a FeMn80C0,4 s 0,7 a 0,4 procenta uhlíku sedí na vrcholu cenového žebříčku.

Fosfor je druhou osou, která utváří tento trh. V rámci jednoho stupně platí přísnější limit fosforu vyšší cenu, což je vidět v tabulce s nízkým obsahem uhlíku: FeMn80C0,7 ve skupině 1 je kotován na vyšší úrovni než stejný stupeň ve skupině 2 ve stejné oblasti a FeMn80C0,4 ve skupině 1 je kotován výše FeMn80C0,4 ve skupině 2 ukazuje stejný vzorec Pkarb C2 ve všech oblastech střední.<0.2 quotation in Zhejiang sits at 7,900–8,000, above the P<0.25 quotations elsewhere in the table. Buyers who need a tight phosphorus specification should therefore expect to pay for it within whichever grade they choose, and should compare like with like when they compare regions.

Regionální struktura nabídky vysvětluje zbytek spreadu. Tabulka FeMn65C7.0 pokrývá sedm odlišných kotačních míst a rozdíl mezi nejnižší linií, Guangxi na 5 000–5 050, a nejvyšším pásmem, 5 400–5 500 v Jiangsu, Šanghaji a Tianjinu, je přímočará geografická mezera mezi jižní výrobní základnou a východní spotřebou a obchodováním. Vnitřní Mongolsko a Shanxi a Shandong se shlukují uprostřed na 5 100 a 5 250–5 300. Tabulka FeMn75C7.0 ukazuje stejnou geografii na vyšší úrovni uhlíku a manganu: Vnitřní Mongolsko je nejnižší čára s 5 600, Yunnan a Guangxi mají 5 750–5 850 a Zhejiang a Šanghaj jsou na vrcholu tabulky s 6 000–6 100. Středně uhlíkový FeMn75C2.0 je kotován v šesti lokalitách, přičemž Guizhou a Henan jsou na spodním konci P<0.25 range at 7,600–7,700 and Guangxi and Zhejiang at the top. Low-carbon supply in the assessed table is concentrated: FeMn80C0.7 is quoted from Guizhou, Hunan and Shanxi, and FeMn80C0.4 from Hunan and Henan only.

Úplnou specifikaci produktu pro každou z těchto jakostí vizferomangan s vysokým obsahem uhlíkustránka,středně uhlíkatý feromanganstránku anízkouhlíkový feromanganstrana; kupující, kteří také potřebují kombinaci mangan-křemík, mohou zkontrolovatsilikomangan.

Vysokouhlíkový vs středně uhlíkový vs nízkouhlíkový feromangan

Tyto tři rodiny nejsou zaměnitelné a v tabulce z 26. října 2026 je cenový důsledek toho jasný. Níže uvedené srovnání používá v tomto hodnocení pouze známky a citace.

Dimenze Feromangan s vysokým obsahem uhlíku Středně uhlíkatý feromangan Nízkouhlíkový feromangan
Obsah uhlíku (podle kódu třídy) C7,0, asi sedm procent uhlíku C2,0, dvě procenta uhlíku C0,7 a C0,4, pod jedno procento uhlíku
Grades tento problém citoval FeMn65C7.0, FeMn75C7.0 FeMn75C2.0 FeMn80C0,7, FeMn80C0,4
Obsah manganu (podle kódu třídy) 65 procent a 75 procent 75 procent 80 procent
Citováno seskupení fosforu P<0.2 (FeMn65C7.0); P<0.2, P<0.25 and P<0.15 (FeMn75C7.0) P<0.25 by region; P<0.2 in Zhejiang Skupina 1 a skupina 2, citované samostatně
Cenové pásmo tohoto vydání (CNY/mt) 5 000–6 100 plus 5 350 za vysokopecní linku 7,600–8,000 9,600–10,100
Počet regionů s citací tohoto vydání Sedm pro FeMn65C7.0, pět pro FeMn75C7.0 Šest Čtyři kombinace regionu a třídy
Typické zaměření aplikace Hromadná dezoxidace oceli a legování manganem Třídy oceli vyžadující mangan s přísnější kontrolou uhlíku Nízkouhlíkové a speciální oceli, kde je nutné minimalizovat nabírání uhlíku

Oddělení mezi rodinami je nejdůležitějším faktem v tabulce. Tyto tři rozsahy se vůbec nepřekrývají: s vysokým obsahem uhlíku začíná na 6 100, zatímco střední uhlík začíná na 7 600 a středně uhlíkový vrchol na 8 000, zatímco nízkouhlíkový začíná na 9 600. Vysokopecní čára je nejnižším jednotlivým číslem v celém hodnocení 5 350. V rámci s vysokým obsahem uhlíku se přechodem z FeMn65C7.0 na FeMn75C7.0 zvyšuje obsah manganu i kotace, přičemž rozsah FeMn75C7.0 se pohybuje od 5 600 do 6 100 oproti 5 000 až 5 500 pro FeMn65C7.0.

Co by měli kupující zkontrolovat před objednáním feromanganu

Sloupec paušální ceny neusnadňuje objednávku, protože většina rizik při nákupu feromanganu leží mimo cenovou linii. Níže uvedený kontrolní seznam odpovídá struktuře samotné tabulky.

  • Třída a úroveň uhlíku.Potvrďte přesný kód jakosti, například FeMn65C7.0 nebo FeMn80C0.4, a rozsah uhlíku, který to znamená. Specifikace, která uvádí pouze „feromangan“, ponechává dodavateli volnost uvádět jakýkoli bod na žebříčku od 5 000 do 10 100.
  • Limit a skupina fosforu.Uveďte limit fosforu explicitně, P<0.2 or P<0.25 for high and medium carbon, and group 1 or group 2 for low carbon. Because one grade can carry two prices depending on group, an unstated phosphorus requirement is an unpriced requirement.
  • Cenový základ.Zjistěte, zda je nabídka ze závodu, včetně hotovosti a daně, jako každý řádek v této tabulce, nebo zda je doručena. Rozdíl mezi cenami ze závodu a dodanými cenami je oddělený od regionálního rozdílu v tabulce a často je větší.
  • Region a logistika.Přiřaďte region nabídky k místu dodání. Stejná třída FeMn65C7.0 je nabízena za 5 000–5 050 v Guangxi a 5 400–5 500 v Ťiang-su, Šanghaji a Tianjinu, takže doprava, doba přepravy a manipulace v přístavu nebo skladu patří do srovnání nákladů na vylodění.
  • Množství, velikost a balení.Potvrďte tonáž, rozsah velikosti hrud nebo drcených kusů a formu balení, protože se mění náklady na manipulaci a nejsou zohledněny v cenové nabídce za tunu.
  • Analýza a certifikace.Požádejte o chemickou analýzu skutečné šarže, která zahrnuje mangan, uhlík, fosfor a síru, než se spoléhat pouze na kód třídy.
  • Platební a dodací podmínky.Před stanovením ceny se písemně dohodněte na platebním nástroji, dodací lhůtě a způsobu kontroly.

FAQ

Jakou kvalitu feromanganu si mám vybrat: s vysokým obsahem uhlíku, se středním obsahem uhlíku nebo s nízkým obsahem uhlíku?

Vybírejte podle uhlíkového rozpočtu oceli, kterou vyrábíte. Vysokouhlíkový FeMn65C7.0 nebo FeMn75C7.0 je normální volbou pro hromadnou dezoxidaci a legování manganem, kde je uhlíkové zatížení přijatelné. Středně uhlíkové FeMn75C2.0 je pro jakosti, které potřebují mangan s přísnější kontrolou uhlíku, a nízkouhlíkové FeMn80C0.7 nebo FeMn80C0.4 je pro nízkouhlíkové a speciální oceli, kde je nutné minimalizovat nabírání uhlíku. V tabulce z 26. října 2026 jsou tři rodiny uvedeny v jasně oddělených pásmech, takže výběr je nejprve hutní a jedna sekunda nákladová.

Jaký je rozdíl mezi fosforovou skupinou 1 a skupinou 2 ve feromanganu?

Skupina 1 je přísnější rozsah fosforu pro danou jakost a skupina 2 je standardní řada, takže stejná třída může být nabízena za dvě různé ceny v závislosti na požadované skupině. Účinek je viditelný v nízkouhlíkové tabulce: FeMn80C0,7 ve skupině 1 je uvedeno výše FeMn80C0,7 ve skupině 2 ve stejném regionu a FeMn80C0,4 ve skupině 1 je uvedeno výše FeMn80C0,4 ve skupině 2. Kupující by měli v poptávce uvést požadovanou skupinu, protože požadavek na fosfor nelze uvést.

Proč se ceny feromanganu liší mezi regiony v tabulce z 26. října 2026?

Samotné hodnocení nerozděluje regionální rozdíly na příčiny, ale v tabulce jsou vidět dvě věci. Za prvé, různé regiony uvádějí různé třídy a různé limity fosforu, takže ne každý region nabízí stejný produkt. Za druhé, pro jednu třídu je rozdíl geografický: FeMn65C7.0 je uváděn na 5 000–5 050 v Guangxi a na 5 400–5 500 v Jiangsu, Šanghaji a Tianjinu, s Vnitřním Mongolskem na 5 100 a Shanxi a Shandong na 5 30250 mezi 5 30250 Jakékoli srovnání nákladů na přistání proto potřebuje před porovnáním čísel přidat přepravní a dodací podmínky.

Co mám potvrdit před zadáním objednávky feromanganu?

Potvrďte kód třídy a úroveň uhlíku, limit nebo skupinu fosforu, cenový základ (ze závodu nebo dodání, včetně hotovosti a daně nebo jinak), oblast nabídky vůči vašemu dodacímu místu, tonáž a velikost, chemickou analýzu šarže a platební a dodací podmínky. Na plochém trhu, jako je tento, tyto specifikace a logistické položky posouvají náklady na vykládku mnohem více než jakýkoli cenový pohyb viditelný v hodnocení.

Klíčové věci

  • Každá cenová nabídka feromanganu v hodnocení z 26. října 2026 je nezměněna: sloupec změny je "--" na všech řadách, napříč jakostmi s vysokým obsahem uhlíku, pro vysoké pece, se středním obsahem uhlíku a s nízkým obsahem uhlíku.
  • High-carbon FeMn65C7.0 je kótován od 5 000–5 050 v Guangxi do 5 400–5 500 v Jiangsu, Šanghaji a Tianjinu, s Vnitřním Mongolskem na 5 100 a Shanxi a Shandong na 5 250–5 300.
  • Vysokouhlíkový FeMn75C7.0 je kótován od 5 600 ve Vnitřním Mongolsku do 6 000–6 100 v Če-ťiangu a Šanghaji a vysokopecní FeMn65C7.0 se uvádí na 5 350 jako celostátní číslo bez regionu.
  • Středně uhlíkový FeMn75C2.0 se pohybuje od 7 600 do 7 700 v Guizhou a Henan až po 7 900 až 8 000 pro P<0.2 material in Zhejiang.
  • Nízkouhlíkový materiál je vrcholem žebříčku, od 9 600 do 9 700 pro FeMn80C0,7 skupinu 2 do 10 000 až 10 100 pro FeMn80C0,4 skupinu 1.
  • Seskupení fosforu je cenová proměnná uvnitř třídy, nikoli poznámka pod čarou: těsnější skupina přikazuje vyšší číslo.
  • Protože nic nepohnulo tímto problémem, použitelné srovnání je horizontální, mezi regiony a mezi stupni, nikoli směrové.

Jste připraveni nacenit konkrétní třídu podle vašeho dodacího místa? Pošlete nám kód třídy, limit fosforu, tonáž a místo určení a my se vrátíme s cenovou nabídkou sestavenou podle vaší specifikace.

Získejte cenovou nabídku na míru

Kontaktujte přímo náš tým:WhatsApp: +86 15518824805neboE-mail: market@zanewmetal.com.

Související čtení