Zpráva o ceně ferovanadia, 26. října 2026: obchodní úrovně FeV50 a FeV80
Obchodování s ferrovanadiem zůstalo v hodnocení z 26. října 2026 stabilní, přičemž rozsahy běžných transakcí pro oba stupně se oproti předchozímu čtení nezměnily. Kotace byly sníženy na oba stupně, zatímco velký závod FeV50 se držel na transakční i kotační úrovni. Níže uvedená tabulka zaznamenává zveřejněné rozsahy tak, jak jsou, na základě plateb uvedených pro každý řádek.
Aktuální cena ferovanadia

Tabulka 1. Hlavní ceny ferovanadia, 26. října 2026 (10 000 RMB/mt, včetně daně)
Rozsah: běžné transakce a hlavní cenové rozpětí pro FeV50, FeV80 a velký závod FeV50, jak bylo zveřejněno 26. října 2026.
| Stupeň | Segment trhu | Běžná transakce | Mainstreamová nabídka | Přeměna | Platební základ |
|---|---|---|---|---|---|
| Ferrovanadium FeV50 | Mainstream | 8 - 8.1 | 8.1 - 8.2 | Snížení nabídky 0,1; transakce beze změny | Přejímací účet, včetně daně |
| Ferovanadium FeV80 | Mainstream | 12.8 - 12.96 | 12.96 - 13.12 | Snížení ceny o 0,16; transakce beze změny | Přejímací účet, včetně daně |
| Ferrovanadium FeV50, velká rostlina | Velká rostlina | 8.4 - 8.5 | 8.4 - 8.6 | Beze změny | Hotovost, včetně daně |
Poznámka k jednotkám a platbě.Tabulka je uvedena v 10 000 RMB za tunu, což je jednotka použitá při hodnocení zdroje. Přepočteno v RMB za metrickou tunu, rozsah běžných transakcí FeV50 činí 80 000 až 81 000 RMB za tunu a jeho cenový rozsah je 81 000 až 82 000 RMB za tunu. Běžný rozsah transakcí FeV80 činí 128 000 až 129 600 RMB za tunu a jeho cenový rozsah je 129 600 až 131 200 RMB za tunu. Velký závod FeV50 činí 84 000 až 85 000 RMB za tunu pro transakce a 84 000 až 86 000 RMB za tunu pro nabídky. Ve stejné jednotce se pohyb 0,1 rovná 1 000 RMB za tunu a pohyb 0,16 se rovná 1 600 RMB za tunu.
Co znamená základ platby.Akceptační fakturační cena je vypořádána bankovním akceptačním směnkou a kótovaná úroveň již nese finanční náklady této směnky; cena v hotovosti je uhrazena při platbě a nenese žádné náklady na směnku. Oba jsou uvedeny včetně daně. Protože tyto dvě trasy nejsou vzájemně zaměnitelné, rozsah zveřejněný na jednom základě by neměl být hodnocen oproti rozsahu zveřejněnému na druhém základě, aniž by se normalizovaly náklady na vypořádání. V tomto vydání jsou zveřejněny dva běžné třídy na základě akceptace a řada velkých závodů na hotovostním základě.
Trend cen ferovanadia vs
K tomuto datu jsou zaznamenány pouze dva pohyby a oba jsou na straně nabídky. Běžná kotace FeV50 se snížila o 0,1 a posunula zveřejněný rozsah na 8,1 až 8,2. Mainstreamová kotace FeV80 se snížila o 0,16 a posunula svůj publikovaný rozsah na 12,96 až 13,12. Na straně transakce se nic nepohnulo: FeV50 se drželo na 8 až 8,1 a FeV80 na 12,8 až 12,96. Řada FeV50 velkého závodu zůstala na obou stranách nezměněna, 8,4 až 8,5 pro transakce a 8,4 až 8,6 pro kotace.
Čtěte jasně, záznam ukazuje, že nabídky se ořezávají, zatímco uzavřený obchod zůstal tam, kde byl, a řada velkých závodů stojí na obou stranách. To je popis zveřejněných čísel k tomuto datu a nic víc; zde není použito žádné dřívější nebo pozdější hodnocení a z jediného čtení není odvozen žádný směr vpřed.
Kontext třídy a trhu
Vanad vstupuje do oceli jako mikrolegovací přísada, která zvyšuje pevnost a houževnatost prostřednictvím srážení karbonitridů vanadu během zpracování za tepla a tepelného zpracování. Standardní nosič pro tento doplněk jeferrovanadium, železo-vanadová předslitina prodávaná spíše podle obsahu vanadu než podle hmotnosti slitiny, což je důvod, proč kupující porovnávají nabídky na základě jednotky vanadu spíše než pouze na základě ceny za tunu.
FeV50 má zhruba polovinu vanadu a polovinu železa a je to nejvýkonnější třída pro výrobu uhlíkové a nízkolegované oceli: konstrukční profily, výztuže, výkovky, pružinové a nástrojové oceli a obecně vysokopevnostní nízkolegované oceli. Kupuje se v normální tonáži, snadno se rozpouští v pánvi a vyhovuje provozům, kde limity zbytků a nečistot ponechávají prostor pro nadbytečnou nosnou hmotu.
FeV80 nese zhruba čtyři pětiny vanadu. Přitažlivost není jiný kov, je to menší náboj: do stejných vanadových jednotek kupující přidává mnohem méně železa, uhlíku a křemíku, což je důležité při tavení vysoce slitin a speciálních materiálů, ve svařovacích přídavných materiálech a tam, kde je teplo dostatečně malé, že nosná hmota zkresluje analýzu. Tato druhá třída se běžně nakupuje v menších sériích podle přísnější specifikace.
Jak by měly být tyto ceny čteny, formují dva strukturální rysy. Prvním je rozdělení mezi hlavní proud a dodávky velkých závodů: tyto dvě linie jsou zveřejňovány odděleně a nesou různé základny vypořádání, takže je třeba je chápat jako samostatné série spíše než jako jednu tržní úroveň. Druhým je vypořádání: akceptační faktura a hotovostní podmínky jsou na tomto trhu standardní a obě jsou kotovány odděleně, nikoli započteny do jednoho čísla.
FeV50 vs FeV80: Srovnání
| Dimenze | Ferrovanadium FeV50 | Ferovanadium FeV80 |
|---|---|---|
| Obsah vanadu | Nominální 50 procent vanadu, zbytek železa nosič; přesné limity podle specifikace nákupu | Nominální 80 procent vanadu, zbytek železa nosič; přesné limity podle specifikace nákupu |
| Zatížení uhlíkem a nečistotami | Vyšší uhlík, křemík a nosná hmotnost dodávaná na jednotku vanadu | Nižší znečištění a zatížení nosiče na jednotku vanadu, což je hlavní důvod, proč za něj kupující platí |
| Typické ocelové aplikace | Konstrukční a výztužná ocel, výkovek, pružinová a nástrojová ocel, obecné vysokopevnostní nízkolegované třídy | Vysoce legované a speciální oceli, přídavné materiály pro svařování, superslitiny a titanové slitiny, malé tavby s úzkými limity zbytků |
| Rozsah nabídky 26. října 2026 | 8,1 až 8,2 (10 000 RMB/mt), tj. 81 000 až 82 000 RMB za tunu | 12,96 až 13,12 (10 000 RMB/mt), tj. 129 600 až 131 200 RMB za tunu |
| Rozsah transakcí 26. října 2026 | 8 až 8,1 (10 000 RMB/mt), tj. 80 000 až 81 000 RMB za tunu | 12,8 až 12,96 (10 000 RMB/mt), tj. 128 000 až 129 600 RMB za tunu |
| Vypořádací základ zveřejnil tento problém | Přejímací účet, včetně daně | Přejímací účet, včetně daně |
| Poměr k FeV50 na stejné straně nabídky | Základní čára, brána jako 1,00 | 1,60násobek úrovně FeV50 na obou koncích kotačního rozsahu |
| Nákup vzoru | Pravidelná tonáž oproti ročnímu nebo čtvrtletnímu rámci | Menší šarže řízené specifikací, často s testem dohodnutým na šarži |
Poměrový řádek je pro kupujícího nejužitečnější čárou a na výše uvedených číslech je čistě aritmeticky. Vydělením kotace FeV80 kotací FeV50 dostaneme 12,96 / 8,1 a 13,12 / 8,2 a oba dosáhnou 1,6; rozsahy transakcí se dělí stejným způsobem, 12,8 / 8,0 a 12,96 / 8,1, opět 1,6. Takže se tyto dva druhy obchodují v pevných 1,6 ku 1 napříč publikovanými rozpětími, což je přesně poměr nominálního obsahu vanadu, 80 děleno 50. To stojí za to vědět, protože to znamená, že kótovaná prémie mezi stupni je aritmetická spíše než úsudek o nedostatku, a protože srovnání dvou druhů na tunu vám neřekne téměř nic, dokud není převedeno na bázi per-unit-avandu. Protože poměr k tomuto datu platí na obou koncích obou rozsahů, může kupující ocenit nabídku FeV80 oproti nabídce FeV50 jednoduše použitím 1,6; odchylka od tohoto čísla je součástí nabídky, kterou je třeba vysvětlit. Produktové stránky proferovanad 50aFeV80uveďte dvě specifikace vedle sebe.
Co by si měli kupující zkontrolovat před objednáním ferovanadia
- Stupeň a celá specifikace.Odsouhlaste základ pro obsah vanadu, limity uhlíku a křemíku, velikost nebo velikost hrudek a balení, protože název třídy sám o sobě ponechává všechny čtyři otevřené.
- Cenový základ písemně.Uveďte, zda se jedná o transakci nebo úroveň cenové nabídky, akceptační účet nebo hotovost a včetně daně, a poté dodržujte stejný základ během vyjednávání.
- Test a dokumentace.Požádejte o certifikát analýzy pro každou šarži, zeptejte se, jak byl vzorek odebrán, a zvažte nezávislou kontrolu šarže s vysokou hodnotou, než se spoléhat na jediný interní výsledek.
- Normalizované srovnání.Před seřazením dodavatelů převeďte každou nabídku na číslo na kilogram vanadu s vlastním předpokladem výtěžnosti, jak je popsáno naferrovanadiumpřehledová stránka.
- Velká konzistence mezi dodávkami.Pokud na teple záleží, zeptejte se, zda celé množství pochází z jedné šarže a jak by byla dokumentována rozdělená zásilka.
- Dodávka a smluvní mechanika.Opravte dodací lhůtu, množstevní toleranci, práva na kontrolu a dokumenty, které se zásilkou cestují, a potvrďte základ dodávky před uzamčením ceny.
FAQ
Mám si koupit ferrovanadium 50 nebo FeV80?
Začněte od specifikace oceli nebo slitiny, kterou dodáváte. Ferrovanadium 50 je třída pro všeobecné použití: vyhovuje většině výroby uhlíkové a nízkolegované oceli, kde jsou zbytkové limity mírné a přidávání se provádí v normální tonáži. FeV80 nese zhruba 80 procent vanadu, takže dodává stejné jednotky vanadu s menší hmotností náboje a nižším zatížením uhlíku, křemíku a dalších nosných prvků; je to obvyklá volba tam, kde přísnější limity nečistot, menší přísady nebo vysoce legované a speciální tavení způsobují, že hmotnost nosiče je skutečným omezením. Pokud jsou vaše limity mírné a hlavní hnací silou jsou náklady na tunu kovu, obvykle stačí FeV50; pokud bojujete se zbytkovými limity nebo tavením malých teplot, ocente obě třídy na bázi vanadu, než se rozhodnete.
Jak se liší akceptační a hotovostní ceny pro ferrovanadium?
Jsou to dvě cesty osídlení, nikoli dvě úrovně kvality. Akceptační fakturační cena je zúčtována bankovním akceptačním příkazem, takže náklady na diskontování nese prodávající a kótovaná úroveň to již odráží; cena v hotovosti se uhradí při platbě, takže s ní nejsou spojeny žádné náklady na směnku. Oba jsou obvykle uváděny včetně daně. Praktickým pravidlem pro kupující je porovnat podobné s podobným: rozsah zveřejněný na základě akceptace není přímo srovnatelný s rozsahem zveřejněným na hotovostním základě, protože rozdíl mezi nimi je spíše finančním nákladem než kovovou prémií. V tomto vydání jsou hlavní proud FeV50 a FeV80 publikovány na základě akceptace, zatímco FeV50 velkých závodů je publikováno na hotovostní bázi, takže tři řádky musí být normalizovány, než je lze seřadit podle nákladů.
Proč je FeV50 velkého závodu 26. října 2026 uváděno nad hlavním proudem FeV50?
Jak bylo zveřejněno 26. října 2026, kotace FeV50 velkého závodu je 8,4 až 8,6 oproti běžné kotaci FeV50 8,1 až 8,2 a transakční řady jsou 8,4 až 8,5 proti 8 až 8,1. Tyto dva řádky nepředstavují podobné srovnání, protože FeV50 velkého závodu v této tabulce je kotováno v hotovosti a včetně daně, zatímco hlavní proud FeV50 je kotováno na základě akceptace a včetně daně. Zveřejněný rozdíl proto nelze číst přímo jako prémii za kvalitu. Potvrďte specifikaci, platební podmínky, dodací základ a analýzu za každou nabídkou, poté obě normalizujte na stejný základ vypořádání, než je seřadíte.
Co je třeba potvrdit před zadáním objednávky ferovanadia?
Čtyři položky nesou většinu komerčního rizika. Za prvé, třída a úplná specifikace: základ obsahu vanadu, limity uhlíku a křemíku, dimenzování a balení. Za druhé, cenový základ: zda se jedná o transakci nebo úroveň nabídky, přijetí nebo hotovost a včetně daně. Za třetí, test a dokumentace: osvědčení o analýze na šarži, metoda odběru vzorků a zda je u šarže s vysokou hodnotou zaručena kontrola třetí stranou. Za čtvrté, smluvní mechanika: dodací lhůta, množstevní tolerance, práva na kontrolu a dokumenty, které musí cestovat s každou zásilkou. Získání těchto čtyř písemností před objednávkou odstraní většinu prostoru pro pozdější spory.
Klíčové věci
- Mainstream FeV50 se držel na 8 až 8,1 pro transakce 26. října 2026, přičemž jeho kotace byla snížena o 0,1 na 8,1 až 8,2.
- Mainstream FeV80 se držel na 12,8 až 12,96 pro transakce, přičemž jeho kotace byla snížena o 0,16 na 12,96 až 13,12.
- FeV50 velkého závodu se na obou stranách nezměnilo na 8,4 až 8,5 pro transakce a 8,4 až 8,6 pro kotace na hotovostní bázi.
- V tomto čísle se pohybovaly pouze dva řádky citací; transakce a úroveň velkých závodů byly ploché.
- Dvě běžné třídy jsou kotovány na základě akceptace a řada velkých závodů na hotovostním základě, takže tyto tři řady nejsou přímo srovnatelné bez normalizace.
Získejte cenovou nabídku na míru
Pošlete jakost, množství, balení a dodací základ, který potřebujete, a my se vrátíme s cenovou nabídkou sestavenou podle vaší specifikace, nikoli s generickou katalogovou cenou. Kontaktujte násWhatsApp: +86 15518824805nebo podleE-mail: market@zanewmetal.com.

