Cena ferochromu, 26. října 2026: Všechny třídy v celé Číně
Ceny ferochromu v Číně se 26. října 2026 nezměnily. Každá třída v cenové nabídce je uvedena níže – vysokouhlíkový FeCr50C7.5, středně uhlíkový FeCr55C2.0, nízkouhlíkový FeCr55C0.25 a dva mikrouhlíkové jakosti FeCr55C0.10 a stejné jako O{15} na stejné úrovni jako FeCr5} na FeCr5{15} 23, 2026, ve všech uvedených regionech. Žádný stupeň a žádný region se během dne neposunul nahoru ani dolů a celý stůl má oproti předchozímu sezení rovnou značku změny.
Aktuální cena Ferrochrome

Tabulka 1. Cena ferochromu FeCr50C7,5 s vysokým obsahem uhlíku podle regionu, 26. října 2026 (CNY/mt)
Základ: 50 % Cr, hotovost ze závodu, včetně daně.
| Kraj | Cena (CNY/mt) |
|---|---|
| Severní Čína | 7450–7600 |
| Jihozápadní Čína | 7700–7750 |
| Severozápadní Čína | 7500–7550 |
| Severovýchodní Čína | 7700–7750 |
| střední Čína | 7700–7750 |
| Šanghaj | 7800–7850 |
| Shandong | 7750–7800 |
Tabulka 2. Cena středně uhlíkového, nízkouhlíkového a mikrouhlíkového ferochromu podle třídy a regionu, 26. října 2026 (CNY/mt)
Základ: 60 % Cr, hotovost ze závodu, včetně daně.
| Stupeň | Obsah uhlíku | Kraj | Cena (CNY/mt) |
|---|---|---|---|
| FeCr55C2.0 (středně uhlíkový) | 2.0% C | Sichuan | 12000–12100 |
| FeCr55C2.0 (středně uhlíkový) | 2.0% C | Henan | 12000–12100 |
| FeCr55C2.0 (středně uhlíkový) | 2.0% C | Vnitřní Mongolsko | 12000–12100 |
| FeCr55C2.0 (středně uhlíkový) | 2.0% C | Guangxi | 12000–12100 |
| FeCr55C0,25 (nízkouhlíkový) | 0.25% C | Sichuan | 12700 |
| FeCr55C0,25 (nízkouhlíkový) | 0.25% C | Jiangsu | 13000–13100 |
| FeCr55C0,25 (nízkouhlíkový) | 0.25% C | Shanxi | 12500–12600 |
| FeCr55C0,25 (nízkouhlíkový) | 0.25% C | Vnitřní Mongolsko | 12500 |
| FeCr55C0,10 (mikrouhlíkový) | 0.10% C | Sichuan | 12900 |
| FeCr55C0,10 (mikrouhlíkový) | 0.10% C | Jiangsu | 13200–13300 |
| FeCr55C0,10 (mikrouhlíkový) | 0.10% C | Shanxi | 12700–12800 |
| FeCr55C0,10 (mikrouhlíkový) | 0.10% C | Vnitřní Mongolsko | 12700 |
| FeCr55C0,06 (mikrouhlíkový) | 0.06% C | Sichuan | 13200 |
| FeCr55C0,06 (mikrouhlíkový) | 0.06% C | Jiangsu | 13400–13500 |
| FeCr55C0,06 (mikrouhlíkový) | 0.06% C | Shanxi | 12900–13000 |
| FeCr55C0,06 (mikrouhlíkový) | 0.06% C | Vnitřní Mongolsko | 12900 |
Poznámka: Všechny údaje jsou uvedeny v CNY za metrickou tunu (CNY/mt), hotovost ze závodu a včetně daně. Cena s vysokým obsahem uhlíku FeCr50C7,5 je 50% chrómu; středně uhlíkové, nízkouhlíkové a mikrouhlíkové třídy jsou oceňovány na bázi 60 % chrómu a třídy s nízkým obsahem uhlíku a mikrouhlíkové v tabulce 2 pokrývají pásmo 52 % až 60 % chrómu. Jedno číslo označuje bodovou kotaci ve zdrojové tabulce, zatímco rozsah označuje rozpětí kotované v dané oblasti. Ceny jsou orientační při porovnávání nabídek a nenahrazují podepsanou smluvní cenu.
Trend cen ferochromu vs
Měřeno oproti předchozí kotaci 23. října 2026 je celá tabulka plochá. Všech sedm regionů s vysokým obsahem uhlíku – severní Čína, jihozápadní Čína, severozápadní Čína, severovýchodní Čína, střední Čína, Šanghaj a Šan-tung – si udrželo stejné cenové pásmo, jaké uplatňovaly 23. října 2026. Čtyři středně uhlíkové regiony S'-čchuan, Che-nan, Vnitřní Mongolsko a Kuang-si se rovněž držely, každá se pohybovala v rozmezí 12 000–12100 CNY/1210. Nízkouhlíková třída FeCr55C0,25 se konala v Sichuanu, Jiangsu, Shanxi a Vnitřním Mongolsku a obě mikrouhlíkové třídy, FeCr55C0,10 a FeCr55C0,06, se konaly ve stejných čtyřech oblastech.
Jinými slovy, den nepřinesl žádný zisk ani ztrátu nikde v souboru: pět stupňů, dvacet tři regionálních kotací, všechny označené jako ploché. Pro kupující znamená plochá relace srovnání, které jste provedli 23. října 2026, i dnes je stále tím správným srovnáním a pořadí mezi regiony nebylo změněno jednodenním posunem.
Kontext třídy a trhu
Ferrochrome sedí v přední části řetězu z nerezové a legované oceli a jakost, kterou si koupíte, rozhoduje jak o množství uhlíku vstupujícího do pece, tak o cenové základně, kterou musíte porovnávat. Čtyři rodiny ve výše uvedené tabulce jsou odděleny hlavně obsahem uhlíku a tato jediná proměnná mezi nimi vytváří cenový rozdíl.
Vysokouhlíkový ferochrom, zde uváděný jako FeCr50C7.5, nese zhruba 7,5 % uhlíku s chrómem v 50 % oblasti a je tahounem vsázkového materiálu pro výrobu uhlíkové a nízkolegované oceli, stejně jako pro taveniny nerezové oceli, kde lze zacházet se sběrem uhlíku po proudu. Je kotován na 50% bázi chromu, a proto jsou jeho čísla daleko pod ostatními třemi rodinami. Nášstránka produktu s vysokým obsahem uhlíku ferrochromuvádí řadu specifikací, které dodáváme pro tuto rodinu.
Středně uhlíkový FeCr55C2.0 snižuje obsah uhlíku na 2,0 % a je uváděn na bázi 60 % chromu. Nízkouhlíkový FeCr55C0,25 přechází na 0,25 % uhlíku a dva mikrouhlíkové druhy, FeCr55C0,10 a FeCr55C0,06, jdou na 0,10 % a 0,06 %. Všechny tyto tři jsou oceněny na bázi 60 % chromu a pokrývají pásmo 52 % až 60 % chromu. Čím nižší je uhlík, tím více energie na rafinaci a zpracování musí výrobce vynaložit a tím širší je nárůst ceny. Nízkouhlíkové a mikrouhlíkové třídy jsou normální volbou tam, kde musí mít hotová ocel nízkouhlíkový strop, takže se hodí spíše pro nerezové a speciální oceli než pro běžnou výrobu oceli; anízkouhlíkový ferochrom používaný při výrobě ocelistránky pokrývají místa, kam se tato třída hodí v tavárně.
Základní rozdíl je důležitější, než většina kupujících očekává. Cenová nabídka na bázi 60 % chrómu popisuje jednotku obsahující více chrómu než kotace na bázi 50 %, takže tato dvě čísla nelze položit vedle sebe, aniž by byla upravena podle obsahu chrómu, který obsahují. Každá střední, nízká a mikro kotace v tabulce 2 je již na 60% základě, takže je lze přímo vzájemně porovnávat; sloup s vysokým obsahem uhlíku je ten, který potřebuje úpravu základny, než se k nim postaví. Pro kupující, kteří používají vstřikování trubičkovým drátem spíše než hromadné nabíjení,nitridovaný ferochromovaný drátstrana popisuje jinou cestu dodání pro stejnou rodinu slitin.
Regionální struktura tato sekce je snadno čitelná. Co se týče materiálu s vysokým obsahem uhlíku, severní Čína má nejnižší pásmo 7450–7600 CNY/mt, Šanghaj nejvyšší 7800–7850 CNY/mt a tři regiony jihozápadní Číny, severovýchodní Číny a střední Číny mají všechny dohromady 7700–7750 CNY/mt, přičemž CNY a severozápadní Čína 7500–7850 CNY/mt, 7500–7850 CNY/mt. 7750–7800 CNY/mt. U středního uhlíku všechny čtyři regiony uvádějí stejnou cenu 12 000–12 100 CNY/mt, takže region na nabídce vůbec nemění. V nízkouhlíkových a mikrouhlíkových rodinách se mezery znovu otevírají: Ťiang-su je nejvyšší citací v každé ze tří řad, zatímco Sichuan a Vnitřní Mongolsko sedí na spodním konci a Shanxi sedí mezi nimi. Tento vzor odráží místo výroby a náklad spíše než jakýkoli rozdíl v uváděné specifikaci.
High-Carbon vs Medium-Carbon vs Low/Micro-carbon Ferrochrome
Níže uvedená tabulka uvádí čtyři rodiny vedle sebe na rozměry, které rozhodují o nákupu. Každý údaj o ceně je převzat z výše uvedených cenových tabulek pro 26. října 2026.
| Dimenze | Vysokouhlíkové FeCr50C7,5 | Středně uhlíkatý FeCr55C2.0 | Nízkouhlíkový FeCr55C0,25 | Mikrouhlíkové FeCr55C0,10 / C0,06 |
|---|---|---|---|---|
| Obsah uhlíku | Asi 7,5 % C | 2.0% C | 0.25% C | 0,10 % C a 0,06 % C |
| Označení stupně | FeCr50C7,5 | FeCr55C2.0 | FeCr55C0,25 | FeCr55C0,10, FeCr55C0,06 |
| Základ pro stanovení cen Chromium | 50% Cr základ | 60% Cr základ | základ 60 % Cr, pásmo 52 %–60 % Cr | základ 60 % Cr, pásmo 52 %–60 % Cr |
| Cenové rozpětí k 26. říjnu 2026 | 7450–7850 CNY/mt v sedmi regionech | 12 000–12 100 CNY/mt ve čtyřech regionech | 12500–13100 CNY/mt ve čtyřech regionech | 12700–13300 CNY/mt (C0,10); 12 900–13 500 CNY/mt (0,06 C) |
| Citované regiony | Sever, jihozápad, severozápad, severovýchod, střední Čína, Šanghaj, Shandong | Sichuan, Henan, Vnitřní Mongolsko, Kuang-si | Sichuan, Jiangsu, Shanxi, Vnitřní Mongolsko | Sichuan, Jiangsu, Shanxi, Vnitřní Mongolsko |
| Převládající regionální maximum | Šanghaj, 7800–7850 CNY/mt | Žádný regionální rozdíl, všechny čtyři stejné | Jiangsu, 13 000–13 100 CNY/mt | Jiangsu, 13200–13300 a 13400–13500 CNY/mt |
| Typická aplikace | Hromadná náplň pro výrobu uhlíkové, nízkolegované a nerezové oceli | Výroba oceli a odlévání, kde platí mírný uhlíkový strop | Trasy z nerezové a nízkouhlíkové oceli s těsným uhlíkovým stropem | Speciální a nerezová ocel, kde je uhlíkový limit nejpřísnější |
| Změna ze dne na den | Byt | Byt | Byt | Byt |
Praktické čtení je přímočaré. Přechod z vysokého uhlíku na střední uhlík zvedá kotaci o velkou rezervu a přechod na nízkouhlíkový a poté mikrouhlíkový jej opět zvedá, protože každý krok odstraňuje uhlík, který musí být odstraněn v peci. V rámci rodiny jsou rozdíly mezi regiony malé ve srovnání s rozdíly mezi rodinami, což je důvod, proč na výběru třídy obvykle záleží více než na výběru regionu, když kupující pracuje podle specifikace uhlíku.
Co by měli kupující zkontrolovat před objednáním ferochromu
Relace paušální ceny neodstraňuje nutnost kontrolovat podrobnosti nabídky. Před potvrzením objednávky s cenou 26. října 2026 je třeba projít tyto body:
- Potvrďte cenovou základnu.Cenová nabídka je srovnatelná pouze tehdy, když víte, zda je na bázi 50 % nebo 60 % chromu. Požádejte dodavatele, aby písemně uvedl základ a před porovnáním dvou nabídek převedl na jeden základ. Sloupec FeCr50C7,5 v tabulce 1 a tři skupiny s nižším obsahem uhlíku v tabulce 2 nejsou na stejném základě.
- Potvrďte typ ceny a dodací lhůtu.Zde uvedené údaje jsou v hotovosti ze závodu a včetně daně. Nabídka nabízená na základě doručení, úvěrových podmínek nebo bez daně je jiné číslo a neměla by být s touto tabulkou porovnávána bez úprav.
- Potvrďte specifikaci uhlíku a chromu, nejen název třídy.Nízkouhlíkové a mikrouhlíkové třídy pokrývají pásmo chrómu 52 % až 60 %, takže dvě nabídky pod stejným názvem třídy se mohou lišit skutečným obsahem chrómu. Vložte cílové uhlíkové a chromové figurky do objednávky.
- Potvrďte velikost a tvar.Kus a velikostní frakce, kterou potřebujete pro vaši pec nebo pro vstřikování plněného drátu, ovlivňují výtěžnost a cenu. Rozsah velikostí uveďte explicitně a neponechávejte jej na výchozím nastavení dodavatele.
- Potvrďte datum nabídky.Cena je platná pouze pro relaci, ve které byla kotována. Zeptejte se, jak dlouho nabídka platí, protože stálá úroveň může být revidována při další kotaci.
- Potvrďte množství a strukturu šarže.Zda se objem dodává jako jedna šarže nebo několik, ovlivňuje náklady na dopravu a kontrolu a mělo by být vypořádáno před stanovením ceny.
FAQ
Jak si mohu vybrat mezi vysoce uhlíkovým, středně uhlíkovým, nízkouhlíkovým a mikrouhlíkovým ferochromem?
Začněte od uhlíkového stropu oceli, kterou vyrábíte, a poté se vraťte ke slitině. Vysokouhlíkový FeCr50C7.5 nese asi 7,5 % uhlíku a vyhovuje hromadnému nabíjení při výrobě uhlíku, nízkolegované a nerezové oceli, kde lze sběr uhlíku řešit později v procesu. Středně uhlíkový FeCr55C2.0 s 2,0 % uhlíku se hodí pro výrobu oceli a odlévání se středním limitem uhlíku. Nízkouhlíkové FeCr55C0,25 s 0,25 % uhlíku a mikrouhlíkové třídy FeCr55C0,10 a FeCr55C0,06 s 0,10 % a 0,06 % uhlíku jsou možnosti, kde musí hotová ocel udržet pevný uhlíkový strop. Volba třídy s nižším obsahem uhlíku, než vyžaduje specifikace, zvyšuje náklady bez přínosu a výběr třídy s vyšším obsahem uhlíku může stát více při následné rafinaci, než ušetří na slitině.
Jak se při porovnávání cenových nabídek liší základ 50 % chromu od základu 60 % chrom?
50% základní kotace a 60% základní kotace popisují různá množství chrómu ve stejné tonáži, takže tyto dva údaje nejsou přímo srovnatelné. 60% základní tuna obsahuje 1,2 násobek chromu z 50% základní tuny, což znamená, že 50% základní cena musí být zvýšena o tento poměr, než může být nastavena proti 60% základní ceně. Ve výše uvedených tabulkách je vysoce uhlíková rodina FeCr50C7.5 na 50% bázi, zatímco střední, nízko uhlíkové a mikro uhlíkové rodiny jsou všechny na 60% bázi, takže tři nižší uhlíkové skupiny lze vzájemně porovnávat přímo, zatímco vysoce uhlíková rodina nikoli. Před porovnáním nabídek požádejte dodavatele, aby uvedl základ v samotné nabídce a jednou proveďte úpravu.
Proč se ceny ferochromu liší mezi regiony ve stejný den?
Region ovlivňuje nabídku prostřednictvím umístění výroby, přepravy a místní rovnováhy dodávek spíše než prostřednictvím specifikace. V tabulce z 26. října 2026 se vysokouhlíkový FeCr50C7,5 pohybuje od 7450–7600 CNY/mt v severní Číně do 7800–7850 CNY/mt v Šanghaji, přičemž jihozápadní Čína, severovýchodní Čína a střední Čína jsou všechny kotovány na 7700–7750 CNY, Středně uhlíkový FeCr55C2.0 nevykazuje vůbec žádnou regionální mezeru, přičemž Sichuan, Henan, Vnitřní Mongolsko a Kuang-si jsou všechny na 12 000–12 100 CNY/mt. V nízkouhlíkových a mikrouhlíkových řadách se spread vrací, přičemž Jiangsu je nejvyšší kotací a S'-čchuan a Vnitřní Mongolsko na spodním konci. Kupující porovnávající regiony by měl zvážit cenový rozdíl oproti přepravě a dodací lhůtě, protože nižší hodnota ze závodu ve vzdáleném regionu může být po přidání dodávky dražší.
Co mám potvrdit u dodavatele před zadáním objednávky?
Potvrďte písemně pět věcí: jakost a její přesnou specifikaci uhlíku a chromu, cenovou základnu 50% nebo 60% chromu, typ ceny a dodací lhůtu, velikost a formu a jak dlouho platí nabídka. Údaje v tomto článku jsou ceny v hotovosti ze závodu včetně daně, uvedené k 26. říjnu 2026, takže nabídka za jiných podmínek by měla být před porovnáním převedena. Pomáhá také uvést množství a strukturu šarže současně, protože na tom závisí náklady na dopravu a kontrolu. Vložením těchto bodů do nákupní objednávky namísto jejich ponechání v e-mailovém vláknu se vyhnete většině sporů, které vzniknou po stanovení ceny.
Klíčové věci
- Ceny ferochromu v Číně 26. října 2026 stagnovaly ve všech pěti stupních a všech 23 regionálních kotacích v této sadě, bez zvýšení nebo snížení oproti 23. říjnu 2026.
- Vysokouhlíkové FeCr50C7,5 na 50% bázi chrómu se pohybovalo od 7450–7600 CNY/mt v severní Číně po 7800–7850 CNY/mt v Šanghaji, přičemž jihozápadní Čína, severovýchodní Čína a střední Čína byly všechny na 7700–7750 CNY/mt, severozápadní Čína 7500 CNY/mt, severozápadní Čína na 7750–7800 CNY/mt.
- Středně uhlíkatý FeCr55C2.0 na 60% bázi chrómu byl jednotný na 12 000–12 100 CNY/mt v S'-čchuanu, Henanu, Vnitřním Mongolsku a Kuang-si, s žádným regionálním rozdílem.
- Nízkouhlíkový FeCr55C0,25 se pohyboval od 12 500 CNY/mt ve Vnitřním Mongolsku do 13 000–13 100 CNY/mt v Jiangsu; mikrokarbon FeCr55C0,10 od 12700 CNY/mt ve Vnitřním Mongolsku do 13200–13300 CNY/mt v Jiangsu; mikrokarbon FeCr55C0,06 od 12 900 CNY/mt ve Vnitřním Mongolsku do 13 400–13 500 CNY/mt v Jiangsu.
- Všechny údaje jsou v hotovosti ze závodu, včetně daně; skupina s vysokým obsahem uhlíku je na 50% bázi chrómu a další tři na 60% bázi, takže obě skupiny musí být před jakýmkoli cenovým srovnáním postaveny na jeden základ.
- Při stagnaci relace stále platí hodnocení a porovnávání, které kupující provedl 23. října 2026, a praktickým úkolem je spíše potvrzování základu, specifikace, velikosti a platnosti nabídky než hledání pohyblivého čísla.
Získejte cenovou nabídku na míru
Zašlete nám jakost, specifikaci uhlíku a chromu, velikostní frakci a množství, které potřebujete, a my se vrátíme s nabídkou sestavenou podle vaší pece a vašich dodacích podmínek, nikoli s jediným zveřejněným pásmem. Pro nejrychlejší odpověď nám napišteWhatsApp: +86 15518824805nebo napišteE-mail: market@zanewmetal.com.

