K čemu slouží plechový ingot? Průvodce pocínovaným plechem, pájkou a slitinami

Oct 27, 2025

Zanechat vzkaz

K čemu slouží plechový ingot? Průvodce pocínovaným plechem, pájkou a slitinami

Autor:Tým metalurgického inženýrství ZhenAnPublikováno:27. října 2025Aktualizováno:6. srpna 2026Čas čtení:~7 min

Cínové slitky jsou standardní komerční formou rafinovaného cínového kovu - odlévaného do 25 kg (±1 kg) trapézových bloků a celosvětově obchodovaného na burzách včetně LME a SHFE. Zhruba polovina veškerého cínu spotřebovaného na celém světě se stává pájkou pro výrobu elektroniky. Zbytek jde do pocínovaného plechu pro obaly potravin, chemikálií na bázi cínu (PVC stabilizátory, katalyzátory, retardéry hoření), bronzu a slitin ložisek, výroby plaveného skla a materiálů ITO (oxid indium cínu). Tento článek podrobně popisuje každé-použití, včetně standardních známek, které by kupující měli specifikovat.

Klíčové věci

Pájka je největší trh,spotřebují ~50 % celosvětového cínu. Bezolovnaté-slitiny SnAgCu (cín-stříbro-měď) dominují montáži elektroniky podle RoHS a podobných předpisů.

Pocínovaný plech - cín-potažená ocel -je druhým-největším segmentem, který se používá pro plechovky od potravin, nádoby na nápoje a aerosolové obaly, protože cín je ne-toxický a odolný proti korozi-.

Cínové chemikálie(organocínové sloučeniny, cíničitany, oxidy cínu) slouží jako tepelné stabilizátory PVC, polymerační katalyzátory, retardéry hoření a činidla pro povrchovou úpravu skla.

Cínový bronz a ložiskové slitiny Babbittzůstávají kritické u námořního hardwaru, průmyslových ventilů a ložisek motorů -, kde záleží na odolnosti proti korozi a nízkému tření.

Čína, Indonésie, Myanmar a Perudominují celosvětové produkci cínu. Riziko dodavatelského řetězce je reálné: pozastavení těžby státu Wa v Myanmaru (od srpna 2023) zpřísnilo dostupnost koncentrátu.

modular-1
Získávat místo toho feroslitiny nebo křemíkový kov?

Společnost ZhenAn International dodává ferokřemík, feromangan, kov křemíku a vločky oxidu vanadičného -, vše podpořeno normou ISO 9001:2015 a testováním SGS. Vyžádejte si cenovou nabídku ještě dnes.

E-mail:market@zanewmetal.com· WhatsApp: +86 15518824805

1. Co je to plechový ingot? Definice a standardní známky

Cínový ingot je rafinovaný cínový kov - minimálně 99,90 % Sn - odlitý do standardizovaného lichoběžníkového tvaru pro obchod, dopravu a přetavování. Každý ingot obvykle váží 25 kg (±1 kg) a je stohován na dřevěných paletách v 1-metrických tunách pro mezinárodní přepravu.

Současný čínský národní standard jeGB/T 728-2020(nahrazuje dřívější GB/T 728-2010). Shanghai Futures Exchange (SHFE) akceptuje Sn99.90A jako stupeň dodání pro svůj cínový futures kontrakt. Pro kupující, kteří specifikují nákupy cínových ingotů, jsou tyto nejčastěji obchodované jakosti:

Stupeň Obsah Sn (min.) Typický limit nečistot Primární aplikace
Sn99,99 99.99% Celkové nečistoty menší nebo rovné 0,01 % Špičková-elektronika, ITO cíle, chemická činidla
Sn99,95A 99.95% Pb Menší nebo rovno 0,01 %, As Menší nebo rovno 0,003 % Slitiny pájky-bez olova, potravinářský-pocínovaný plech
Sn99,90A 99.90% Pb menší nebo rovno 0,04 %, Sb menší nebo rovno 0,015 % Obecné pájení, pocínování, slitiny bronzu, dodávka SHFE
Sn99,90AA 99.90% Přísnější limity pro Fe, Cu, As vs. Sn99,90A Cínové chemikálie, specializované pokovovací lázně

Zdroj: GB/T 728-2020 (Standardization Administration of China). Limity nečistot jsou závislé na stupni; výše uvedená tabulka ukazuje charakteristické hodnoty pro rychlou orientaci. Při zadávání objednávky si vždy vyžádejte úplný chemický certifikát (protokol o zkoušce mlýna).

2. Primární použití: Pocínovaný -Cín-Potažená ocel pro balení

Pocínovaný plech je nízkouhlíkový -za studena{1}}válcovaný ocelový plech elektrolyticky potažený tenkou vrstvou cínu - obvykle 1–15 g/m² na jedné nebo obou stranách. Cín je povlakovým kovem pro obaly potravin a nápojů ze tří důvodů:

Netoxické-.Cín za normálních skladovacích podmínek nereaguje s potravinářskými kyselinami. Je schválen úřady pro bezpečnost potravin po celém světě pro přímý styk s potravinami.

Odolné proti korozi-.Cínová vrstva působí jako obětní bariéra, která chrání ocelový podklad před rzí ve vlhkém nebo kyselém prostředí.

Pájitelné.Těla plechovek a jejich konce jsou spojeny pájením pocínovaných -potažených švů -, což je vlastnost, kterou alternativní povlaky (laky, polymerové filmy) nemohou napodobit.

Moderní válcovny pocínovaného plechu používají kontinuální elektrolytické pocínovací linky schopné potahovat ocelový pás rychlostí přesahující 600 metrů za minutu. Hmotnost cínového povlaku je uvedena v g/m² a měřena pomocí fluorescenčních rentgenových (XRF) měřidel. Typické specifikace pro potravinářské konzervy vyžadují 2,8 g/m² (standardní) nebo 5,6 g/m² (silný povlak pro kyselý obsah, jako jsou rajčata nebo citrusy).

Kromě plechovek na potraviny se pocínovaný plech používá na aerosolové nádobky, plechovky od barev, uzávěry lahví a obecné-obaly na chemikálie a suché produkty. Globální trh s pocínovaným plechem spotřeboval v posledních letech odhadem 14–15 % rafinovaného cínu, čímž se umístil na druhém místě za pájkou.

3. Elektronické pájení: Největší trh s cínem

Pájení - spojování elektronických součástek s plošnými spoji (PCB) - představuje zhruba polovinu celosvětové spotřeby rafinovaného cínu. Posun od cín-olova (SnPb) k bezolovnatým-pájením změnil v posledních dvou desetiletích poptávku po cínu.

3.1 Pájecí slitiny-bez olova

Směrnice EU o omezení používání nebezpečných látek (RoHS) (2006) a podobné předpisy v Číně, Japonsku a Kalifornii vedly k-širokému přechodu odvětví na bezolovnaté-pájení. Nejrozšířenější je rodina slitin bez olova-SnAgCu (SAC):

Slitina Složení Rozsah tavení Typické použití
SAC305 Sn-3,0Ag-0,5Cu 217-220 stupňů Pájení vlnou, přetavení (průmyslový standard)
SAC405 Sn-4,0Ag-0,5Cu 217-225 stupňů Vysoká-spolehlivost (automobilový, letecký)
SN100C Sn-0,7Cu-0,05Ni (+Ge) 227-229 stupňů Pájení vlnou (nízká struska,{0}}citlivé na cenu)
Sn42Bi58 Sn-58Bi 138 stupňů (eutektické) Nízkoteplotní pájení, tepelně citlivé součástky-

Skladby jsou nominální. Data tavení z publikovaných fázových diagramů a datových listů výrobců. SAC305 je de facto základní linií pro pájení přetavením spotřební elektroniky.

Klíčovým technickým požadavkem na pájecí-cín ​​jenízký obsah nečistot- zejména olovo (Pb), antimon (Sb), arsen (As) a vizmut (Bi). Dokonce i stopová množství těchto prvků posouvají bod tání nebo způsobují křehké intermetalické útvary na pájených spojích. To je důvod, proč Sn99.95A a vyšší-třídy čistoty mají v dodavatelských řetězcích elektroniky přednost nad standardním Sn99.90A.

3.2 Formy a spotřeba pájky

Pájka se spotřebovává jako tyčová pájka (pro vlnové páječky), drátová pájka (pro ruční a robotické pájení) a pájecí pasta (směs pájecího prášku a tavidla pro přetavení na povrchovou-montáž). Typická PCB pro chytré telefony spotřebuje méně než 1 gram cínu, ale při výrobním měřítku více než 1,4 miliardy kusů ročně je kumulativní poptávka po cínu jen z mobilní elektroniky měřitelná v tisících metrických tun.

4. Chemikálie a sloučeniny cínu

Chemikálie na výrobu cínu představují třetí -největší koncový- segment použití a spotřebují přibližně 15–18 % rafinovaného cínu. Hlavní kategorie produktů jsou:

Chemická kategorie Klíčové sloučeniny Aplikace
Organocínové stabilizátory Methylcín, butylcín, oktylcín merkaptidy a karboxyláty Tepelné stabilizátory z PVC - zabraňují tepelné degradaci během vytlačování trubek z tuhého PVC, okenních profilů a obkladů. Dominantní ve stavebnictví-kvalitní PVC.
Anorganické sloučeniny cínu Cíničitan sodný (Na₂SnO3), cíničitan draselný (K2SnO3), chlorid cínatý (SnCl2), oxid cíničitý (SnO₂) Galvanické lázně pro povlaky z cínu a slitin cínu-; keramické glazury a pigmenty; povrchové úpravy skla; chemické meziprodukty.
Katalyzátory-na bázi cínu Dibutylcín dilaurát (DBTDL), oktoát cínatý Výroba polyuretanové pěny; silikonové tmely RTV (vulkanizace při pokojové teplotě{0}}); esterifikační reakce.
Zpomalovače hoření Cíničitan zinečnatý (ZnSnO₃), hydroxycíničitan zinečnatý (ZnSn(OH)₆) Zpomalovače hoření-potlačující kouř v bezhalogenových-kabelových směsích, plastech a nátěrech.

Zdroj: International Tin Association - Přehled používání cínu; datové listy dodavatelů průmyslových chemikálií. Uvedené sloučeniny jsou reprezentativní; konkrétní složení závisí na požadavcích koncového-produktu.

5. Cín ve slitinách: Bronz, Babbitt a speciální třídy

5.1 Cínový bronz (Cu-slitiny Sn)

Cínový bronz - slitina mědi s 5–12 % cínu - se používá více než 4 000 let a zůstává základním konstrukčním materiálem. Mezi moderní tepané a lité cínové bronzy patří:

C51000 (Phosphor Bronze, 5% Sn):Cu-5Sn-0,2P. Používá se pro elektrické konektory, pružiny a části spínačů, protože má vynikající odolnost proti únavě a elektrickou vodivost.

C52100 (Phosphor Bronze, 8% Sn):Cu-8Sn-0,2P. Vyšší pevnost než C510; používá se pro mostní ložiska, expanzní desky a průmyslové komponenty s vysokým opotřebením.

C90500 (gunmetal, 10% Sn):Cu-10Sn-2Zn. Lité slitiny pro námořní hardware, tělesa čerpadel a ventily, které musí odolávat korozi mořské vody.

C91300 (12 % Sn):Vysoce-cínový litý bronz pro zvony, sochy a architektonická zařízení - ceněný pro svou tonální kvalitu a povrchovou úpravu.

5.2 Babbitt (slitiny ložisek-na bázi cínu)

Babbittovy kovy jsou slitiny bílého kovu na bázi cínu- nebo olova- určené pro kluzná ložiska (ložiska kluzná). Babbitt na bázi cínu (ASTM B23 stupeň 2: Sn-7,5Sb-3,5Cu a stupeň 3: Sn-8Sb-8Cu) vkládá tvrdé intermetalické částice (SbSn a Cu₆Sn₅) do měkké matrice. Tato struktura dává dosedací ploše dvě základní vlastnosti: tvrdé částice podporují zatížení hřídele, zatímco měkká matrice umožňuje usazení nečistot a úlomků bez poškrábání hřídele. Babbitt na bázi cínu je určen pro vysokorychlostní rotační zařízení - parní turbíny, kompresory, lodní hnací hřídele a hydroelektrárny.

5.3 Cín a dekorativní slitiny

Moderní cín je slitina na bázi cínu- (Větší nebo roven 90 % Sn) s antimonem, mědí a někdy i vizmutem (bezolovnaté -přípravky pro-kontaktní potraviny). Používá se na nádobí, ozdobné dárkové předměty a šperky.

6. Float Glass a ITO terče

6.1 Plavené sklo: Lázeň roztaveného cínu

Proces plaveného skla, který vynalezl Pilkington v 50. letech 20. století, vyrábí ploché sklo plavením roztaveného skla na lázni roztaveného cínu v dusíkové-vodíkové atmosféře. Cín je pro tuto roli jedinečně vhodný: má hustotu (7,3 g/cm³) vyšší než sklo (~2,5 g/cm³), bod tání (232 stupňů) hluboko pod teplotou skla (~1000 stupňů) a bod varu (2602 stupňů) daleko nad procesní teplotou. Skleněná páska plave, rozprostře se do rovnovážné tloušťky a vystupuje s ohněm-vyleštěným povrchem na obou stranách -, takže není potřeba broušení a leštění.

Jedna plováková šňůra pojme několik stovek metrických tun cínu. I když se cín nespotřebovává ve velkém množství (ztráty jsou omezeny oxidací na okrajích lázně a nabíráním cínu sklem na spodní straně), počáteční plnění a pravidelné dolévání- představuje stálou poptávku po ingotech cínu vysoké-čistoty - typicky Sn99,95A nebo lepší.

6.2 Terče ITO (oxid india a cínu).

ITO is a transparent conductive oxide - typically 90% In₂O₃ and 10% SnO₂ by weight - deposited as a thin film on glass or plastic substrates by magnetron sputtering. The resulting coating is both electrically conductive and optically transparent (>85% propustnost viditelného světla), což z něj dělá standardní elektrodový materiál pro LCD displeje, dotykové obrazovky, OLED panely a tenkovrstvé solární články. Zatímco primárním kovem ITO je indium, složka oxidu cínu je nezbytná pro dosažení správné rovnováhy vodivosti a průhlednosti. Globální cílový trh ITO spotřebuje ročně několik stovek metrických tun cínu ve formě vysoce-čistoty prášku oxidu cínu (Větší než nebo rovný 99,99 % SnO₂).

7. Globální nabídka: Odkud pocházejí cínové ingoty

Globální produkce rafinovaného cínu byla v roce 2025 odhadem 371 000 metrických tun. Asie dominuje jak těžbě, tak hutnictví:

Země/oblast Role Klíčová fakta
Čína Největší producent a spotřebitel ~40 % celosvětové spotřeby rafinovaného cínu. Hlavní hutě: Yunnan Tin, Guangxi China Tin, Jiangxi New Nanshan. Spoléhá na domácí doly a dovážené koncentráty z Myanmaru.
Indonésie Největší vývozce rafinovaného cínu PT Timah je dominantním státním-producentem. Reformy vývozních licencí (2024–2025) zpřísnily dodávky. Těžba klesá, jak se vyčerpávají aluviální ložiska.
Myanmar Hlavní dodavatel koncentrátu do Číny Pozastavení těžby státu Wa (srpen 2023) narušilo dodávku přibližně 30 000 tun cínu-v-koncentrátu. Částečné obnovení zůstává nejisté.
Peru Největší producent mimo Asii Minsurský důl San Rafael je jednou z největších světových cínových provozů. Zásobování je citlivé na logistické poruchy a vztahy s komunitou.
DRC / Rwanda Rostoucí africká nabídka Důl Bisie (DRC) společnosti Alphamin je jednou z nejkvalitnějších{0}}cínových provozů na světě. Střední Afrika se stává stále důležitějším zásobovacím regionem.

Zdroj: USGS Mineral Commodity Summaries 2025 (cín); zprávy o trhu International Tin Association; Prezentace LME Week 2025. Údaje o výrobě jsou odhady a mohou být revidovány.

Cín se obchoduje na London Metal Exchange (LME) -, globální cenový standard - a Shanghai Futures Exchange (SHFE). Ceny cínových ingotů jsou kolísavé a tažené přerušením dodávek koncentrátu, výrobními cykly elektroniky a úrovní zásob ve skladech LME a SHFE. Kupující by měli kontaktovat dodavatele ohledně aktuálních tržních cen, spíše než se spoléhat na jediný zveřejněný údaj.

 

Často kladené otázky

Jaké jsou standardní třídy cínových ingotů podle GB/T 728?

GB/T 728-2020 (aktuální čínská národní norma pro cínové ingoty) definuje více druhů podle čistoty cínu. Nejběžnější obchodované druhy jsou Sn99,90A (minimálně 99,90 % Sn), Sn99,95A (minimálně 99,95 % Sn) a Sn99,99 (minimálně 99,99 % Sn). Sn99.90A je srovnávací třída akceptovaná pro fyzické doručení na Shanghai Futures Exchange (SHFE). Kvality s vyšší čistotou (Sn99,95A a vyšší) jsou obvykle vyhrazeny pro elektronické pájení a chemické aplikace, kde stopové nečistoty ovlivňují výkon.

Jaké je největší využití cínových slitků?

Pájení představuje přibližně 50 % celosvětové spotřeby cínu. To zahrnuje jak tradiční cínové -olovnaté pájky (podléhající nařízením) a -bezolovnaté pájky - především slitiny SnAgCu (cín-stříbra-mědi) - používané při montáži desek plošných spojů pro spotřební elektroniku, automobilovou elektroniku a průmyslová zařízení. Druhým-největším segmentem je pocínovaný plech (cín-potažená ocel pro balení potravin a nápojů), následovaný cínovými chemikáliemi a slitinami.

Co je to pocínovaný plech a proč se cín používá na konzervy?

Pocínovaný plech je za studena -válcovaný nízkouhlíkový{1}} ocelový plech potažený tenkou vrstvou cínu (obvykle 1–15 g/m²) na jedné nebo obou stranách. Cín se používá, protože je ne-toxický, odolný proti korozi-potravinářským kyselinám a poskytuje vynikající povrch pro pájení švů plechovek. Moderní výroba pocínovaného plechu využívá průběžné elektrolytické pocínovací linky. Vrstva cínu zabraňuje korozi oceli a zabraňuje tomu, aby obsah potravin reagoval s obecným kovem.

Jak se cín používá při výrobě plaveného skla?

V procesu plaveného skla se roztavené sklo nalévá na lázeň roztaveného cínu v řízené atmosféře. Vzhledem k tomu, že cín má vyšší hustotu než sklo a nízký bod tání (232 stupňů), sklo plave na povrchu cínu a rozprostře se do dokonale plochého pásu stejnoměrné tloušťky-. Cínová lázeň také dodává hladký, ohněm-leštěný povrch na obě strany skla. Tato aplikace spotřebovává malé, ale stabilní množství cínu vysoké-čistoty.

Které země produkují nejvíce cínu?

Čína je největším výrobcem a spotřebitelem rafinovaného cínu a představuje zhruba 40 % celosvětové spotřeby rafinovaného cínu. Indonésie a Myanmar jsou další hlavní těžařské země v Asii. Peru je největším producentem mimo Asii. Celosvětová produkce rafinovaného cínu byla v roce 2025 odhadem 371 000 metrických tun. Zásobování cínovou rudou v Myanmaru je omezeno, protože v srpnu 2023 bylo ve státě Wa uvaleno pozastavení těžby, což zpřísnilo trh s koncentráty.

Prodává ZhenAn International cínové ingoty?

Ne. ZhenAn International Co., Limited se specializuje na křemíkový kov, feroslitiny (ferokřemík, feromangan, feromolybden, ferrotitan, ferovanadium), elektrolytické manganové vločky, vločky oxidu vanadičného, ​​karbid křemíku, plněný drát a související metalurgické materiály. Cínové slitky nejsou součástí naší produktové řady. Tento článek je určen pouze pro znalost oboru. Pokud získáváte feroslitiny nebo křemíkový kov, kontaktujte náš prodejní tým.

Reference

GB/T 728-2020 - Cínový ingot (národní standard Čínské lidové republiky). Úřad pro normalizaci v Číně. https://openstd.samr.gov.cn/bzgk/std/newGbInfo?hcno=5A92FFFF3074BD3BDFC910BB8CE646BE (přístup 2026-08-06)

Shanghai Futures Exchange - Specifikace smlouvy o cínových futures (třída dodání: Sn99,90A za GB/T 728-2010; výměna za GB/T 728-2020). https://www.shfe.com.cn/content/ni-sn-en/stcs.pdf (vstup 2026-08-06)

International Tin Association - Jak se cín používá? Konec-rozdělení podle sektorů. https://www.internationaltin.org/how-je-cín-použit/ (přístup 2026-08-06)

USGS Mineral Commodity Summaries - Cín (2025). Geologický průzkum Spojených států. https://pubs.usgs.gov/periodicals/mcs2025/mcs2025-tin.pdf (vstup 2026-08-06)

Průzkumy USGS Mineral Industry - Cín v prosinci 2025. Odhad celosvětové produkce rafinovaného cínu: 371 000 t. https://d9-wret.s3.us-west-2.amazonaws.com/assets/palladium/production/s3fs-public/media/files/mis-202512-tin.pdf (vstup 2026-08-06)

LME Asia Week 2025 - Aktualizace trhu s cínem (Lan Gao, International Tin Association). Data toku dodávek a obchodu. https://www.lme.com/-/media/Files/Events/LME-Asia-Týden-2025/Presentations/Metals-Debate-Tin--Lan-Gao.pdf (přístup 2026-08)

Analýza čínského cínového průmyslu - ScienceDirect (2025). Odhad globálních rezerv: 4,2 milionu metrických tun na konci roku 2024. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2950555025000400 (vstup 2026-08-06)

Zdroje Alphamin - Přehled trhu s cínem. Údaje o produkci dolu Bisie (DRC) a analýza globální nabídky. https://www.alphaminresources.com/tin-market/ (vstup 2026-08-06)

Xu, X. (2024). Cínový bronz: definice, složení, vlastnosti a aplikace. Databáze materiálů Xometry. https://www.xometry.com/resources/materials/tin-bronz/ (vstup 2026-08-06)

Všechny specifikace jakosti, výrobní čísla a technická data byly ověřeny podle citovaných zdrojů k 6. srpnu 2026. Tržní ceny nejsou uvedeny, protože se denně mění; pro aktuální nabídky kontaktujte přímo dodavatele.

Potřebujete feroslitiny nebo křemíkový kov? Dodáváme, co vyrábíme.

ZhenAn International vyrábí a vyváží ferokřemík, feromangan, křemíkový kov, elektrolytické manganové vločky, vločky oxidu vanadičného a další - certifikováno podle ISO 9001:2015, testováno SGS, zasíláno do 100+ zemí.

Odeslat dotaz

E-mail: market@zanewmetal.com · WhatsApp: +86 15518824805

Zřeknutí se odpovědnosti: Tento článek poskytuje obecné technické a tržní informace pro průmyslovou referenci. Nepředstavuje nabídku produktu, záruku ani radu k nákupu. Údaje o ceně cínových slitků zde nejsou zveřejněny - cín je komodita obchodovaná na burze- a ceny denně kolísají. Obraťte se na dodavatele cínu nebo konzultujte s LME/SHFE aktuální údaje o trhu. ZhenAn International Co., Limited neprodává cínové ingoty; naše produktová řada zahrnuje křemíkový kov, feroslitiny a související metalurgické materiály. Všechny reference třetích{8}}stran byly zpřístupněny 6. srpna 2026 a jejich další dostupnost na uvedených adresách URL nelze zaručit. Zde uvedené specifikace třídy GB/T 728-2020 slouží pouze pro informační účely; vždy odkazujte na úplný oficiální standard požadavků na shodu.

Reference

GB/T 728-2020 - Cínový ingot (národní standard Čínské lidové republiky). Úřad pro normalizaci v Číně. https://openstd.samr.gov.cn/bzgk/std/newGbInfo?hcno=5A92FFFF3074BD3BDFC910BB8CE646BE (přístup 2026-08-06)

Shanghai Futures Exchange - Specifikace smlouvy o cínových futures (třída dodání: Sn99,90A za GB/T 728-2010; výměna za GB/T 728-2020). https://www.shfe.com.cn/content/ni-sn-en/stcs.pdf (vstup 2026-08-06)

International Tin Association - Jak se cín používá? Konec-rozdělení podle sektorů. https://www.internationaltin.org/how-je-cín-použit/ (přístup 2026-08-06)

USGS Mineral Commodity Summaries - Cín (2025). Geologický průzkum Spojených států. https://pubs.usgs.gov/periodicals/mcs2025/mcs2025-tin.pdf (vstup 2026-08-06)

Průzkumy USGS Mineral Industry - Cín v prosinci 2025. Odhad celosvětové produkce rafinovaného cínu: 371 000 t. https://d9-wret.s3.us-west-2.amazonaws.com/assets/palladium/production/s3fs-public/media/files/mis-202512-tin.pdf (vstup 2026-08-06)

LME Asia Week 2025 - Aktualizace trhu s cínem (Lan Gao, International Tin Association). Data toku dodávek a obchodu. https://www.lme.com/-/media/Files/Events/LME-Asia-Týden-2025/Presentations/Metals-Debate-Tin--Lan-Gao.pdf (přístup 2026-08)

Analýza čínského cínového průmyslu - ScienceDirect (2025). Odhad globálních rezerv: 4,2 milionu metrických tun na konci roku 2024. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2950555025000400 (vstup 2026-08-06)

Zdroje Alphamin - Přehled trhu s cínem. Údaje o produkci dolu Bisie (DRC) a analýza globální nabídky. https://www.alphaminresources.com/tin-market/ (vstup 2026-08-06)

Xu, X. (2024). Cínový bronz: definice, složení, vlastnosti a aplikace. Databáze materiálů Xometry. https://www.xometry.com/resources/materials/tin-bronz/ (vstup 2026-08-06)

Všechny specifikace jakosti, výrobní čísla a technická data byly ověřeny podle citovaných zdrojů k 6. srpnu 2026. Tržní ceny nejsou uvedeny, protože se denně mění; pro aktuální nabídky kontaktujte přímo dodavatele.

modular-1
Potřebujete feroslitiny nebo křemíkový kov? Dodáváme, co vyrábíme.

ZhenAn International vyrábí a vyváží ferokřemík, feromangan, křemíkový kov, elektrolytické manganové vločky, vločky oxidu vanadičného a další - certifikováno podle ISO 9001:2015, testováno SGS, zasíláno do 100+ zemí.

E-mail:market@zanewmetal.com· WhatsApp: +86 15518824805