Jaké jsou typické limity nečistot pro vločky oxidu vanadičného (V₂O₅)?

Apr 14, 2026

Zanechat vzkaz

Jaké jsou typické limity nečistot pro vločky oxidu vanadičného (V₂O₅)?

Typické limity nečistot pro vločky oxidu vanadičného (V2O₅) jsou přísně kontrolovány, aby bylo zajištěnovysoká reakční účinnost, stabilní následné zpracování a konzistentní kvalita produktu. Pro většinu průmyslových a vysoce{1}}čistot jsou klíčové rozsahy nečistot:

Fe:Menší nebo rovno 0,1 % – 0,5 %

Si:Menší nebo rovno 0,1 % – 0,4 %

Al:Menší nebo rovno 0,05 % – 0,3 %

S:Menší nebo rovno 0,03 % – 0,10 %

P:Menší nebo rovno 0,01 % – 0,05 %

Jsou vyžadovány nižší úrovně nečistotaplikace baterie a katalyzátoru, zatímco mírně vyšší limity jsou přijatelné vmetalurgické použití.

Vločky oxidu vanadičného – specifikace nečistot

Stupeň V₂O₅ (%) Fe (%) Si (%) Al (%) S (%) P (%) Aplikace
98% Větší nebo rovno 98,0 Menší nebo rovno 0,5 Menší nebo rovno 0,4 Menší nebo rovno 0,3 Menší nebo rovno 0,10 Menší nebo rovno 0,05 Hutnictví
99% Větší nebo rovno 99,0 Menší nebo rovno 0,3 Menší nebo rovno 0,3 Menší nebo rovno 0,2 Menší nebo rovno 0,08 Menší nebo rovno 0,04 Slitina / chemikálie
99.5% Větší nebo rovno 99,5 Menší nebo rovno 0,2 Menší nebo rovno 0,2 Menší nebo rovno 0,1 Menší nebo rovno 0,05 Menší nebo rovno 0,03 Katalyzátory
99.8% Větší nebo rovno 99,8 Menší nebo rovno 0,1 Menší nebo rovno 0,1 Menší nebo rovno 0,05 Menší nebo rovno 0,03 Menší nebo rovno 0,01 Baterie / vyšší-end

Formulář:Vločky (žlutá/oranžová)
Obal:25 kg pytle / jumbo pytle / ocelové sudy

Proč jsou limity nečistot u vloček V₂O₅ kritické?

1. Železo (Fe) – Vliv na čistotu slitin a katalýzu

Železo je jednou z nejdůležitějších nečistot. V metalurgických aplikacích může přebytek Fe rušitpřesná kontrola složení slitiny, zatímco v katalyzátorech a bateriích může snížit účinnost a způsobit nežádoucí vedlejší reakce. Proto vysoce-třídy čistoty udržují Fe na úrovni menší nebo rovné 0,1 %.

2. Křemík (Si) – kontrola tvorby strusky a zbytků

Křemíkové nečistoty mohou vést ktvorba strusky v metalurgiia usazování reziduí v chemických procesech. Nižší obsah Si zajišťuje čistší reakce a snižuje problémy s následným zpracováním, zejména při výrobě katalyzátorů.

3. Hliník (Al) – tvorba inkluzí

Může se tvořit hliníkoxidové inkluze, které negativně ovlivňují čistotu oceli a katalytickou aktivitu. Špičkové-vločky V₂O₅ vyžadují velmi nízké hladiny Al (méně než nebo rovné 0,05 %), aby byla zachována stabilita procesu.

4. Síra (S) – Korozní a reakční nestabilita

Síra je vysoce nežádoucí, protože může způsobitkoroze, křehkost slitin a nestabilita chemických reakcí. Materiály pro baterie-vyžadují extrémně nízké hladiny síry, aby nedošlo ke snížení výkonu.

5. Fosfor (P) – degradace mechanických vlastností

Fosfor se snižujetažnost a houževnatost ocelia může rušit elektrochemický výkon v bateriích. Proto je nezbytná přísná kontrola (méně než nebo rovna 0,01 % ve vysokých-stupních čistoty).

Porovnání jakosti na základě kontroly nečistot

98 % oproti 99,5 % V205

98% stupeň umožňuje relativně vyšší úrovně nečistot, takže je vhodný proobjemová metalurgie, kde je klíčová nákladová efektivita. Naproti tomu 99,5 % výrazně snižuje Fe, Si, Al, S a P, takže je ideální prokatalyzátory a chemické zpracování, kde nečistoty přímo ovlivňují výsledky reakce.

99,5 % oproti 99,8 % V205

Obě třídy jsou považovány za vysokou čistotu, ale nabízí 99,8 %.extrémně-nízké úrovně nečistot, zejména pro Fe, S a P. To je nezbytné probaterie a pokročilé aplikace pro ukládání energie, kde i stopové nečistoty mohou ovlivnit výkon a životnost.

98 % oproti 99,8 % V205

Toto srovnání odráží celé spektrum: 98 % je optimalizováno pronákladově-efektivní průmyslové využití, zatímco 99,8 % je určeno propřesné a vysoce hodnotné{0}}aplikacevyžadující přísnou kontrolu nečistot a stálou kvalitu.

Shrnutí

Typické limity nečistot pro vločky oxidu vanadičného se liší v závislosti na stupni čistoty, sFe, Si, Al, S a P jsou přísně kontrolovány pro zajištění výkonu a stability. Nižší-kvalitní materiály jsou vhodné pro metalurgii, zatímco vysoce-třídy čistoty jsou nezbytné prokatalyzátory, chemikálie a aplikace baterií. Výběr správné specifikace nečistot je rozhodující pro dosaženíoptimální účinnost, kvalitu produktu a rovnováhu nákladů.

FAQ – V₂O₅ Limity nečistot

1. Jaká je nejkritičtější nečistota ve vločkách V₂O₅?

Železo (Fe) je jednou z nejdůležitějších nečistot, zejména v aplikacích s vysokou-čistotou.

2. Proč musí být síra ve V₂O₅ kontrolována?

Síra může způsobitkorozi a snížení výkonuzejména v bateriích a slitinách.

3. Jaké úrovně nečistot jsou vyžadovány u baterie-třídy V₂O₅?

Obvykle velmi-nízké úrovněFe Menší nebo rovno 0,1 %, S Menší nebo rovno 0,03 %, P Menší nebo rovno 0,01 %.

4. Je 98% V₂O₅ vhodný pro aplikace vyšší třídy?

Ne, používá se hlavně prohutnické účely, nikoli pro aplikace vyšší{0}}třídy.

5. Jak nečistoty ovlivňují výkon katalyzátoru?

Nečistoty mohou snížitúčinnost reakce, selektivita a životnostkatalyzátorů.

6. Lze přizpůsobit úrovně nečistot?

Ano, dodavatelé mohou upravit specifikace na základěpožadavky na aplikace a standardy klienta.

Získejte vysoce{0}}dodávku vloček V₂O₅ s vysokou čistotou

My dodáváme98%–99,8% vločky oxidu vanadičnéhos přísnou kontrolou nečistot a konzistentní kvalitou pro globální průmyslová odvětví.

📧 E-mail:market@zanewmetal.com
📱 WhatsApp: +86 15518824805

✔ Extrémně-možnosti s nízkým obsahem nečistot pro špičkové{1}}aplikace
✔ Stabilní kvalita a konzistence šarže
✔ Hromadná dodávka s rychlým mezinárodním doručením

👉 Kontaktujte nás nyní pro cenovou nabídku, vzorky a technickou podporu.

 

 

Získejte cenovou nabídku do 24 hodin

Proč zvolit ZhenAn pro vločky oxidu vanadičného?

Stabilní kvalita– Konzistentní čistota a kontrolované nečistoty zajišťují spolehlivý průmyslový výkon.

Flexibilní specifikace- Přizpůsobitelná čistota, velikost vloček a balení pro různé aplikace.

Spolehlivé zásobování– Stabilní výrobní kapacita s včasným{0}doručováním pro hromadné a dlouhodobé-objednávky.

Konkurenční ceny– Nákladově-efektivní řešení bez kompromisů v kvalitě produktu.

Úplná dokumentace– COA, SDS/MSDS a exportní dokumenty podporují hladký import a shodu.

Rychlá odezva– Efektivní komunikace a profesionální poprodejní-podpora.

flake vanadium pentoxide