Ceny středně uhlíkového ferochromu v Číně: Regionální ceny z 28. dubna

Apr 29, 2025

Zanechat vzkaz

Medium Carbon Ferrochrome Citáty po celé Číně 28. dubna

Regionální hodnocení středně uhlíkového ferochromu z 28. dubna se týkalo pouze jednoho označení: FeCr55C2.0. Henan a Sichuan byly oba oceněny na 13200-13300 juanů/t u běžných cenových nabídek a 13100-13200 juanů/t u běžných transakcí. Vnitřní Mongolsko bylo oceněno na 13100-13200 juanů/t pro nabídky a 13100-13200 juanů/t pro transakce. Guangxi bylo oceněno na 13100-13200 juanů/t pro nabídky a 13000-13100 juanů/t pro transakce, což je nejměkčí úroveň transakcí ze čtyř regionů v daný den.

Každý sloupec vzestupu-a{1}}klesání na listu byl prázdný, takže žádná hodnocená oblast se oproti předchozímu hodnocení nepohnula. Regionální rozpětí bylo úzké: 200 jüanů/t oddělovalo nejvyšší kotační pásmo od nejnižšího, zatímco rozdíl mezi kotací a úrovní transakcí v rámci jednoho regionu dosáhl v Guangxi 200 jüanů/t. Prakticky řečeno, mezera ve vyjednávání v rámci jednoho regionu byla stejně široká jako celé rozpětí mezi regiony, což znamená, že vliv kupujícího pochází spíše z obchodní diskuse než ze změny původu.

Regionální hodnotící tabulka pro 28. dubna

Produkt Označení Běžná cenová nabídka (jüan/t) Běžná transakce (juan/t) Kraj
Středně uhlíkový ferochrom FeCr55C2.0 13200-13300 13100-13200 Henan
Středně uhlíkový ferochrom FeCr55C2.0 13200-13300 13100-13200 Sichuan
Středně uhlíkový ferochrom FeCr55C2.0 13100-13200 13100-13200 Vnitřní Mongolsko
Středně uhlíkový ferochrom FeCr55C2.0 13100-13200 13000-13100 Guangxi

Ferochromová označení kódují specifikaci přímo: FeCr55C2.0 označuje obsah chrómu minimálně 55 procent s uhlíkovým stropem 2,0 procenta a rodina označení se řídí systémem složení ferochromu stanoveným v GB/T 5683. Toto kódování je důvodem, proč může ceník pracovat s jediným označením na produkt: posunutím, uhlíkovým stropem a cenou produktu se změní označení.

Složení nízkouhlíkového ferochromu

Tabulka složení publikovaná spolu s hodnocením zahrnuje vakuově rafinovanou nízkouhlíkovou skupinu, ve které dvě číslice za Cr udávají minimum chrómu a kód za V udává uhlíkový strop v setinách procenta. Třída LC-Cr65V3 tedy znamená minimum 65 procent chrómu s maximem 0,03 procenta uhlíku.

Označení Cr % min C % max Si % max P % max S % max
LC-Cr65V3 65.0 0.03 1.0 0.03 0.03
LC-Cr65V6 65.0 0.06 1.0 0.03 0.03
LC-Cr65V10 65.0 0.10 1.0 0.03 0.03
LC-Cr60V3 60.0 0.03 1.0 0.03 0.03
LC-Cr60V6 60.0 0.06 1.0 0.03 0.03
LC-Cr60V10 60.0 0.10 1.0 0.03 0.03
LC-Cr60D25 60.0 0.25 1.0 0.03 0.03
LC-Cr60D50 60.0 0.50 1.0 0.03 0.03

Kupující by si měli obě tabulky přečíst společně. Hodnocení z 28. dubna oceňuje FeCr55C2.0, materiál se středním uhlíkem používaný tam, kde musí být mírné zachycování uhlíku, zatímco tabulka složení popisuje nízkouhlíkové vakuové třídy používané tam, kde hotová ocel vyžaduje mnohem přísnější uhlíkový strop. Tyto dva nejsou náhražky a cenová nabídka jednoho nesmí být nikdy znovu použita jako zástupce druhého.

Co určuje cenu středně uhlíkového ferochromu

Cena chromové rudy a koncentrátu: jednotková cena chromu ve vstupní surovině je největší složkou ceny slitiny.

Energie a redukční činidlo: tavení chromu je náročné na elektřinu, takže regionální sazby za elektřinu a jakékoli kontroly výroby přesunují regionální ceny na první místo.

Uhlíkový strop: snížení uhlíku z rozsahu s vysokým obsahem uhlíku na 2 procenta nákladů na rafinaci energie, což je důvod, proč materiál se středním obsahem uhlíku má přednost před vysokými uhlíky.

Dodaná jednotka chrómu: cena za tunu slitiny znamená bez obsahu chrómu málo a srovnání musí být vždy provedeno na jednotku chrómu.

Regionální logistika: posuzované regiony se liší jak dostupností rudy, tak vzdáleností od závodů na výrobu nerezové a legované oceli, které materiál spotřebovávají.

Dovozní konkurence: dovážený materiál se středním a nízkým obsahem uhlíku přímo soutěží s domácími objemy a limity, kam až může regionální nabídka stoupnout.

Poznámky k nákupu pro středně uhlíkový ferochrom

V dotazu uveďte označení, minimum chromu a maximum uhlíku a k objednávce přiložte limity složení.

Opravte rozsah velikostí a přípustný podíl jemných částic, protože jemné podíly se v tavírně chovají jinak.

Odsouhlaste certifikovanou analýzu, která potvrdí obsah chrómu v dodané šarži a z ní vyplývající pravidlo úpravy ceny.

Vyjmenujte balící základ: tuny big bagů, sudů nebo volně ložených, s balným uvedeným v jednotkové ceně.

Porovnejte původ na dodané ceně za jednotku chromu spíše než na titulní hodnotě v jüanech za tunu.

Zaznamenejte si vyměřovací základ a datum kotace, aby bylo možné pozdější pohyb trhu řešit podle stanoveného pravidla namísto sporu.

Často kladené otázky

Otázka: Jaké byly 28. dubna ceny středně uhlíkového ferochromu v Číně?
FeCr55C2.0 byl kótován na 13200-13300 juanů/t v Henanu a Sichuanu a 13100-13200 juanů/t ve Vnitřním Mongolsku a Guangxi, s transakcemi na 13000-13100 juanů/t v Kuang-si.

Q: Přestěhoval se nějaký region 28. dubna?
Ne. Všechny sloupce vzestupu-a{2}}klesání na hodnotícím archu byly prázdné, takže všechny hodnocené oblasti byly oproti předchozímu hodnocení nezměněny.

Otázka: Co znamená FeCr55C2.0?
Označení uvádí obsah chrómu minimálně 55 procent s uhlíkovým stropem 2,0 procenta, podle systému označení ferochromu v GB/T 5683.

Otázka: Je nízká uhlíková tabulka v této zprávě cenou hodnocené třídy?
Ne. Posuzovaná jakost je středně uhlíková FeCr55C2.0, zatímco tabulka složení uvádí vakuově -rafinované nízkouhlíkové třídy od LC-Cr65V3 po LC{7}}Cr60D50.

Otázka: Proč Henan a Sichuan citují výše Vnitřní Mongolsko a Kuang-si?
Tyto čtyři regiony se liší přístupem k rudě, náklady na energii a přepravní vzdáleností ke spotřebitelům. Celý spread byl pouze 200 juanů/t, takže výběr původu jen zřídka rozhoduje o nákupu.

Otázka: Jak by se měly porovnat dvě nabídky?
Převeďte každý na dodané náklady a vydělte dodanými jednotkami chromu, poté upravte velikost, jemný obsah a balení, než je seřadíte.