Ferro Mangan indická tržní cena 24. dubna: Durgapur a Raipur

Apr 27, 2025

Zanechat vzkaz

Ferro Mangan indická tržní cena 24. dubna

Indický domácí feromangan byl oceněn 24. dubna na 74 000-75 000 INR za metrickou tunu ve výrobních střediscích Durgapur i Raipur. Hodnocení se vztahuje na standardní jakost FeMn 70 na místním trhu a oproti předchozí kotaci se nezměnilo, přičemž na žádném konci zveřejněných rozsahů nebyl zaznamenán žádný pohyb.

Plocha Specifikace Nejnižší cena Nejvyšší cena Přeměna
Durgapur FeMn 70 74 000 INR/t 75 000 INR/t Beze změny
Raipur FeMn 70 75 000 INR/t 75 000 INR/t Beze změny

Výše uvedené citace jsou indické domácí odhady denominované v rupiích za metrickou tunu. Domácí ocenění v rupii{1}} by nemělo být převedeno přímo na exportní nabídku v dolarech, protože domácí realizace zahrnují místní dopravu, cla a regionální tarify za energii, které se nevztahují na materiál prodávaný za účelem odeslání.

Čtení hodnocení Durgapur a Raipur

Durgapur a Raipur jsou dva referenční kotační body pro indické manganové slitiny a tato dvě centra se obvykle navzájem úzce sledují, protože čerpají ze stejného dovozního komplexu manganové rudy. 24. dubna byl dopravce Raipur na vrcholu sortimentu Durgapur, což je vzorec, který obvykle odráží mírně těsnější okamžitou dostupnost v okolí Raipur spíše než skutečnou dislokaci mezi dvěma trhy. Jediný-bodový rozsah zaznamenaný v Raipuru také naznačuje, že tamní prodejci uváděli jedno firemní číslo namísto akceptování spreadu.

Pro kupující mimo Indii je praktické, že tato čísla popisují vnitřní trh. Vývozní nabídky pro stejnou jakost FeMn 70 jsou uváděny samostatně, obvykle na metrickou tunu FOB, a závisí na dostupnosti kontejneru, volbě přístavu a pozici prodejce v ceně rudy.

Ferromanganové třídy a složení

Feromangan je klasifikován podle obsahu uhlíku do rodin s nízkým obsahem uhlíku, středně uhlíku a vysokým obsahem uhlíku. Označení jakosti kóduje jak obsah manganu, tak maximální úroveň uhlíku, takže FeMn78C8.0 je vysoce uhlíková třída se zhruba 78 % Mn a až 8,0 % C, zatímco FeMn88C0.2 je třída s nízkým obsahem uhlíku s alespoň 85 % Mn a ne více než 0,2 % C. Níže uvedená tabulka shrnuje ve sloupci A obchodní normy a limity použitého složení B podle národních limitů složení pro feromangan, GB/T 3795.

Typ Stupeň Mn (%) C (%) Si (%) P (%) a / b S (%)
Nízký uhlík FeMn88C0,2 85.0-92.0 0.2 1.0-2.0 0.10 / 0.30 0.02
Nízký uhlík FeMn84C0,4 80.0-87.0 0.4 1.0-2.0 0.15 / 0.30 0.02
Nízký uhlík FeMn84C0,7 80.0-87.0 0.7 1.0-2.0 0.20 / 0.30 0.02
Střední uhlík FeMn82C1.0 78.0-85.0 1.0 1.5-2.5 0.20 / 0.35 0.03
Střední uhlík FeMn82C1,5 78.0-85.0 1.5 1.5-2.5 0.20 / 0.35 0.03
Střední uhlík FeMn78C2.0 75.0-82.0 2.0 1.5-2.5 0.20 / 0.40 0.03
Vysoký uhlík FeMn78C8.0 70.0-82.0 8.0 1.5-2.5 0.20 / 0.33 0.03
Vysoký uhlík FeMn74C7.5 70.0-77.0 7.5 2.0-3.0 0.25 / 0.38 0.03
Vysoký uhlík FeMn68C7.0 65.0-72.0 7.0 2.5-4.5 0.25 / 0.40 0.03

Fosfor je nečistota, na které v ocelářských jakostech záleží nejvíce, a proto norma obsahuje dva omezující sloupce: čím přísnější sloupec platí pro jakosti určené pro oceli s náročnou kontrolou fosforu, sloupec b platí pro běžnou praxi uhlíkových ocelí. Křemík stoupá se stoupajícím uhlíkem, protože druhy s vysokým obsahem uhlíku se vyrábějí v režimu více redukční pece, který zanechává více křemíku ve slitině.

Nízkouhlíkové versus vysoké uhlíkové emise: Cost Trade-off

Feromangan s vysokým obsahem uhlíku je nejlevnějším zdrojem manganu na obsaženou jednotku a je výchozím přídavkem do uhlíkové oceli. Přechod na střední nebo nízkouhlíkové třídy prudce zvyšuje cenu za jednotku manganu, protože rafinace uhlíku spotřebovává další kyslík a snižuje regeneraci manganu. Kupující by proto měli specifikovat nejvyšší třídu uhlíku, kterou jejich metalurgická cesta může tolerovat, a vyhradit třídy s nízkým obsahem uhlíku, jako je FeMn88C0.2, pro tepla, kde je skutečným omezením zachycení uhlíku, nejčastěji v nerezových a jiných nízkouhlíkových ocelích.

Existuje druhý kompromis-mezi cenou slitiny a množstvím křemíku, které přináší. Kvality s vysokým obsahem uhlíku nesou více křemíku a tento křemík vykonává užitečnou dezoxidační práci v pánvi, takže část nákladů na slitinu se vrátí jako úspora na samostatných dezoxidátorech. Správné srovnání je tedy cena za jednotku obsaženého manganu po zohlednění hodnoty dezoxidace minoritních prvků, nikoli samotná hlavní cena.

Kontrolní seznam specifikací nákupu

Velikost: před odesláním dohodněte rozsah kusů a přijatelné jemné částice nebo práškovou frakci.

Limit fosforu: uveďte, zda platí sloupec a nebo sloupec b tabulky tříd.

Síra: udržujte nízkou hranici síry tam, kde bude ocel zpracována pro kontrolu vměstků.

Balení: volně ložené, big bag nebo bubnové balení mění materiálně náklady na vykládku.

Dokumentace: na osvědčení mlýna a na obchodní faktuře uveďte úplné označení jakosti, např. FeMn78C8.0.

Vlhkost: dohodněte se, jak se má vlhkost měřit a usazovat, protože ovlivňuje zaplacenou hmotnost.

Často kladené otázky

Otázka: Jaká byla cena feromanganu v Indii 24. dubna?
Indický domácí FeMn 70 byl ohodnocen na 74 000–75 000 INR za metrickou tunu v Durgapuru a na 75 000 INR za metrickou tunu v Raipuru, obojí beze změny.

Otázka: Proč je indická cena uváděna spíše v rupiích než v dolarech?
Publikované údaje jsou odhady domácího trhu, které jsou denominovány v rupiích na metrickou tunu; vývozní nabídky jsou uváděny samostatně, obvykle na metrickou tunu FOB.

Q: Co znamená označení FeMn78C8.0?
Označuje vysoce uhlíkovou třídu obsahující zhruba 78 % manganu s maximálním obsahem uhlíku 8,0 %.

Otázka: Kterou jakost by si měla továrna na uhlíkovou ocel koupit?
Vysoce uhlíková jakost, jako je FeMn78C8.0 nebo FeMn74C7.5, protože dodává mangan s nejnižšími náklady na jednotku obsaženou v nádobě a přispívá křemíkem k deoxidaci.

Otázka: Kdy je nutný nízkouhlíkový feromangan?
Když ocel musí zůstat pod těsným uhlíkovým stropem, například v nerezových a jiných nízkouhlíkových jakostech, musí být příjem uhlíku ze slitiny minimalizován.