Exportní ceny průmyslového křemíku: Metalurgické třídy křemíku 27. dubna

May 06, 2025

Zanechat vzkaz

27. dubna Snímek exportní ceny metalurgického křemíku

Vývozní kotace čínského metalurgického křemíku na 27. dubna zůstaly v úzkém pásmu. Čtyři z pěti druhů, které dominují vývoznímu dotazu - 421, 3303, 441 a 553 -, se oproti předchozímu pracovnímu dni nezměnily, zatímco chemická třída 2202 se vzdala 50 USD za tunu. Všechny údaje v tomto přehledu jsou -včetně bezplatných{10}}na-palubních cenových nabídek pro přístav Huangpu a vyjádřené v amerických dolarech za tunu.

Ustálený tón je typický pro trh, kde je produkce hutí na severozápadě-závazně vázána na měsíční smlouvy, takže okno pro přímý export je malé. Když je spotová dostupnost malá, malé změny velikosti zakázky posunou jednotlivé jakostní třídy spíše než celou křivku, což je přesně ten vzor, ​​který zde vidíme: široké-použití metalurgických jakostí zůstalo, zatímco užší chemické-meno se upravilo.

Tabulka cen 27. dubna

Stupeň Cena-včetně daně (USD/t) Přeměna Podmínky
421 1460-1500 beze změny Huangpu Port, FOB
2202 2250-2350 dolů 50 Huangpu Port, FOB
3303 1460-1500 beze změny Huangpu Port, FOB
441 1360-1390 beze změny Huangpu Port, FOB
553 1300-1350 beze změny Huangpu Port, FOB

Pro každého, kdo plánuje nákup, jsou důležité dva postřehy. Za prvé, třída 421 a třída 3303 vytiskly k tomuto datu stejnou pásku, i když se jejich chemie liší; k překrytí dochází, když je nabídka 3303 dlouhá a prodejci ji vyčistí pomocí ceny. Za druhé, rozpětí mezi 421 a 553 je zhruba 150 USD za tunu, což je tržní cena za absorbování 0,7 procentního bodu navíc křemíku plus širší limity pro železo, hliník a vápník.

Chemické složení za každým stupněm

Stupeň Si (min, %) Fe (max, %) Al (max, %) Ca (max, %) P (max, %)
1515 99.6 0.15 - 0.015 0.004
2202 99.5 0.2 0.2 0.02 0.004
2203 99.5 0.2 0.2 0.03 0.004
2503 99.5 0.2 - 0.03 0.004
3103 99.4 0.3 0.1 0.03 0.005
3303 99.3 0.3 0.3 0.03 0.005
411 99.2 0.4 0.04-0.08 0.1 -
421 99.2 0.4 0.1-0.15 0.1 -
441 99.0 0.4 0.4 0.1 -
553 98.5 0.5 0.5 0.3 -

Samotný kód třídy nese logiku specifikace: první číslice sleduje hladinu železa, druhá hladinu hliníku a třetí hladinu vápníku, takže nižší číslo na dané pozici znamená přísnější limit pro daný prvek. Třída 1515 je nejvyšší-položka čistoty s minimálním obsahem křemíku 99,6 %, zatímco třída 553 je nejnižší-třída čistoty, s níž se stále obchoduje ve velkém, s minimálním obsahem křemíku 98,5 %.

Proč se chemická třída zmírnila

Mix poptávky:metalurgický křemík spotřebovávaný slitinami hliníku a linkami na dezoxidaci oceli byl stabilní, takže ferokřemičité-třídy pro náhradu držely své nabídky.

Pozice na skladě:kupující chemického-křemíku pokryli předběžné požadavky již dříve v měsíci a ustoupili od okamžitého dotazování.

Dostupnost nákladu a kontejnerů:Dodávka zařízení Huangpu byla normální, takže cenový pohyb odráží spíše základy produktu než logistické náklady.

Základní efekt:krok 50 USD je oproti pásmu 2250-2350 malý a může se objevit z jednoho nákladu, který je znovu nabízen, takže by neměl být považován za trend, dokud se nebude opakovat.

Jak číst daňovou-nabídku FOB včetně

Cena -včetně daně FOB zahrnuje materiál, vnitrozemskou přepravu do nakládacího přístavu, manipulaci s terminálem a vývozní dokumentaci, ale zastavuje u zábradlí lodi. Nezahrnuje námořní přepravu, námořní pojištění, cílové přístavní poplatky, dovozní clo nebo vnitrozemské dodávky. Při porovnávání nabídek od dvou dodavatelů normalizujte čtyři proměnné, než se podíváte na samotné číslo: základ obsahu křemíku, velikostní frakce, typ balení a zda je certifikát o analýze vydán na teplo nebo na šarži.

Zvláštní pozornost si zaslouží velikostní zlomek. Standardní exportní hrudka se třídí na 10-100 mm, což vyhovuje většině pecí a pánví. Kupující slévárny a práškové{5}}metalurgie potřebují 1–3 mm granule nebo mletý prášek a tyto produkty jsou spojeny s vyššími náklady na třídění a sběr prachu, takže na ně nelze přímo aplikovat uvedené pásmo pro hrudky.

Typické aplikace podle stupně

553 a 441:dezoxidace oceli, náhrada ferosilicia v pánvi a obecné směsi slévárenských očkovacích látek.

421 a 411:slitiny hliníku pro odlévání a vytlačování a dále žáruvzdorné a práškové-metalurgické suroviny.

3303 a 3103:sekundární hliníkové slitiny, kde postačuje střední -rozsah železa a hliníku.

2202 a 2203:výchozí silikonový monomer a vysoce{0}}kvalitní hliníkové slitiny vyžadující velmi nízkou hladinu fosforu.

2503 a 1515:speciální chemické a elektronické aplikace, které specifikují nejtěsnější zbytková okna.

Kupující by měli přiřadit hodnocení k nejpřísnějšímu prvku, který jejich proces skutečně řídí. Přílišné-zadání obsahu křemíku jednoduše posouvá náklady do čistoty, kterou následný produkt nemůže použít, zatímco-zadání železa nebo vápníku vyžaduje další rafinaci, která je mnohem dražší než upgrade původní třídy.

Často kladené otázky

Otázka: Co znamená číslo jakosti, například 421 nebo 553, na křemíkovém kovu?
Tyto tři číslice kódují spíše stropy nečistot než přímo obsah křemíku. První číslice mapuje maximální hladinu železa, druhá hliník a třetí vápník, takže třída 421 umožňuje více železa a hliníku než třída 2202, zatímco třída 553 nese nejvolnější limity běžných exportních tříd.

Otázka: Jsou údaje z 27. dubna doručeny ceny nebo ceny FOB?
Každá cenová nabídka v tabulce je cena -včetně daně zdarma-na- palubě v přístavu Huangpu. Námořní přeprava, pojištění, dovozní cla a vnitrozemská dodávka na místo určení nejsou zahrnuty a musí být uvedeny samostatně přepravcem kupujícího.

Otázka: Proč je cena třídy 2202 o tolik vyšší než cena třídy 421?
Třída 2202 je křemíkový kov chemické-kvality s minimálním obsahem 99,5 % křemíku, přísnou kontrolou hliníku a vápníku a limitem fosforu 0,004 %. Tato úroveň čistoty vyhovuje silikonovým a hliníkovým slitinám, zatímco jakost 421 s 99,2 % křemíku slouží metalurgickým a obecným legovacím povinnostem, kde je přijatelné širší okno pro nečistoty.

Otázka: Jak velká je typická exportní šarže metalurgického křemíku?
Standardní praxí je 20stopý kontejner, který pojme asi 20 až 25 tun 10-100 mm kusu, nebo 25tunový výtah naložený v big bagech. Menší zkušební šarže jsou obvykle nabízeny s přirážkou, protože neabsorbují fixní náklady na vnitrozemskou nákladní dopravu a terminálovou manipulaci.

Otázka: Zahrnuje uvedená cena již balení?
Cenové nabídky běžně předpokládají 1000 kg velké pytle s polyetylenovou vložkou nebo 25 kg tkané pytle na vyžádání. Balení do ocelového bubnu a vakuové balení se účtuje samostatně, protože zvyšuje dobu manipulace a náklady na materiál.

Otázka: Jaké dokumenty obvykle doprovázejí zásilku z přístavu Huangpu?
Standardem je obchodní faktura, balicí list, nákladní list, osvědčení o původu a osvědčení o analýze mlýna na křemík, železo, hliník, vápník a fosfor. Certifikát o analýze by měl být vydán pro stejné teplo nebo šarži, která je skutečně expedována.